Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 12:26
Береза: Представники Херсонщини, фактично, бойкотували сьогоднішнє засідання ТСК
ZIK
ZIK

На жаль, той факт, що на засідання тимчасової слідчої комісії сьогодні не приїхали представники Херсонщини, є дуже цікавою історією. Адже ще вчора всі були готові приїхати до Києва.

Про це заявив народний депутат України і голова тимчасової слідчої комісії Борислав Береза  на засіданні тимчасової слідчої комісії щодо розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк, яке транслював телеканал ZIK.

«Ще на першому засіданні ТСК, 8 листопада,  ми ухвалили рішення про запрошення для надання показів голову обласної державної адміністрації та міського голову Херсона, голову Херсонської обласної ради, представників Генпрокуратури і Служби безпеки України, Нацполіції, представника уповноваженого ВР з прав людини  і представника потерпілих. Зокрема, йдеться про адвоката загиблої Катерини Гандзюк Євгенію Закревську», – сказав Береза.  

Він зазначив, що бойкот засідання когось із вище згаданих не зможе допомогти ані роботі ТСК, ані визначенню питання, чи все було зроблено для того, щоб розкрити справу Катерини Гандзюк. Але, на жаль, на засідання не приїхали міський голова Херсона Володимир Миколаєнко і голова ОДА Андрій Гордєєв. Це дуже цікава історія, тому що вчора всі були готові приїхати на засідання, а сьогодні не з’явились.

«Я розумію, що вони займаються питанням опалювального сезону, але тим важливіша є наша поїздка до Херсону. Тому що, якщо гора не йде до Магомета, то Магомет  йде до гори. І саме тому нам потрібно їхати у Херсон», – зазначив він.

Голова ТСК також наголосив, що  комісія не хоче «влазити» у чиюсь компетенцію, але якщо будуть зауваження, про це говоритимуть вголос.

«Якщо ми не будемо отримувати всю інформацію, то про це говоритимемо. А також називатимемо прізвища тих, хто не надає інформацію і саботує нашу ТСК», – сказав Береза.

Йому опонувала перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка сказала, що категорично протестує проти ремарки про саботаж. Адже ніхто на нього не був налаштований.

«Всі члени комісії налаштовані працювати. Тому я дуже прошу і в присутності телекамер, і наших колег навіть не давати таких посилів. Представники херсонської регіональної влади не прибули, можливо, із об’єктивних причин. Бо я схильна вірити, що і дороги погані, і є туман та вирішується питання опалення в області. Тому, можливо,  ми зможемо сконтакутватися з ними по скайпу», – прокоментувала Геращенко.

На що Борислав Береза зауважив, що вчора ще всі були готові приїхати до Києва.

«Хочу зазначити, що про саботаж заявляла дуже велика частина ЗМІ і це факт. Також ми зв’язувалися з представниками Херсонщини і не було навіть жодного натяку на сніг», – додав Береза

Нагадаємо, за результатами першого засідання ТСК, яке відбулося 8 листопада, було обрано секретаря комісії. Також було визначено перелік справ, які будуть розглядати. Зокрема, до кінця листопада має відбутися виїзне засідання комісії у Херсон, де було скоєно напад на активістку Катерину Гандзюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 01:51 :11