Новини » Світ 15 листопада, 2018, 10:53
Астрономи виявили суперземлю, що обертається навколо сусідньої зірки
Враження художника про поверхню суперземлі, що обертається навколо зірки Барнарда. Фото: wikipedia.org/ESO/M. Kornmesser
Враження художника про поверхню суперземлі, що обертається навколо зірки Барнарда. Фото: wikipedia.org/ESO/M. Kornmesser

На відстані шести світлових років від Землі, астрономи виявили Суперземлю, що обертається за межами нашої Сонячної системи.

Суперземлі – це планети, маса яких перевищує масу Землі, проте значно меншою за масу газових гігантів таких, як Уран. Нова суперземля обертається навколо зірки Барнарда, одної з найближчих зірок до нашої власної Сонячної системи, – інформує видання Independent.

Менша та старша за наше сонце, зірка Барнарда належить до категорії відносно невеликих небесних об’єктів, відомих як червоні карлики. Астрономи давно намагалися знайти в її околицях екзопланети.

Публікуючи свої висновки у журналі Nature, вчені заявили, що після ретельного аналізу вони на 99% впевнені, що вони виявили екзопланету.

Вона знаходиться за межами придатної для життя зони на відстані, що перевищує так звану «снігову межу», при якій рідка вода не може існувати та не має жодних шансів на життя.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 05:28 :15