Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 13:23
Анастасія Войтюк: Ми працюємо у продюсерському центрі особливого мистецтва
ZIK
ZIK

Анастасія Войтюк – молода бандуристка, яка є лідером гурту «Троє зілля» та керує особливим творчим центром у Львові. Чи не щодня дівчина продовжує сімейну справу і допомагає реалізувати талант неповносправним людям.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

Настя – солістка львівського фольк-гурту «Троє зілля». Хоч гурт не є дуже популярним, але має душу та свою аудиторію.

«Анастасія – лідер групи, наша фронт-вумен», – каже учасник гурту Віталій Маранчук.

Крім того, дівчина вкладає свої сили у ще одну творчу та відповідальну роботу. Вона керує театром для людей із вадами, який створила її сім’я.

«Ми жартуємо, що це сучасний продюсерський центр особливого мистецтва», – говорить Анастасія Войтюк.

Акторка особливого театру Настя Лісова ділиться враженнями і каже, що мистецтво допомагає їй реалізуватися: «Я співати чи танцювати не вмію, але не соромлюся ні першого, ані другого. Під вмілим керівництвом Насті ми маємо навіть свій фестиваль в Україні. Це добре, бо ми можемо показати себе».

Сім’я Войтюків наважилася створити особливий театр завдяки сестрі Анастасії – Олександрі. Свого часу дівчинці діагностували ДЦП.

«Перший рік ми думали, що з дитиною все буде гаразд. Та через деякий час зрозуміли – ДЦП не лікується. Через рік народилася Настя», – розповідає батько Анастасії Олександр Войтюк.

За таких умов Настя рано стала самостійною. Тому що у батьків для неї не завжди вистачає часу, адже вони мусять лікувати її старшу сестру.

«Мені завжди бракувало уваги. У дитинстві я росла неначе без батьків», – пригадує Анастасія Войтюк.

Марні спроби вилікувати дочку та глибокий розпач підштовхують маму Насті та Олександри до нового, несподіваного для всіх рішення. Жінка створює благодійний центр «Непротоптана стежина», в якому займаються особливі діти, такі ж, як і її дочка Олександра.

«Мені здається, що рішення створити центр було імпульсивним. Батьки, мабуть, не знали, що зовсім скоро народиться ще двоє дітей. Зрештою ми почали діяльність організації із фестивалю музики і танцю для особливих людей, а далі все закрутилося», – каже Анастасія Войтюк.

З’ясувалося, що таке місце було дуже потрібним майданчиком для людей із вадами здоров’я потребами. У проект почало приходити все більше охочих, з якими учасники організації ставили вистави, також їздили на міжнародні фестивалі.

«Це було дуже класно. Мені подобалася така містична атмосфера і подив глядачів», – каже сестра Анастасії Олександра Войтюк.

Вісім років мама Насті усі свої сили і час вкладала в особливий театр. У певний момент жінка зізналася, що втомилася і більше не хоче керувати проектами та благодійним центром «Непротоптана стежина».

«Мама запропонувала закрити організацію. Це був шок. Тоді я запропонувала свою кандидатуру на посаду директора. Всі погодилися, тому я продовжила сімейну справу», – розповідає Анастасія Войтюк.

У 27 років дівчина, яка вже тоді була солісткою музичного гурту, взяла на себе велику відповідальність і залишилася майже одна. Адже приблизно у той момент батьки дівчини розлучилися.

«Дружина різко змінила світогляд. «Непротоптана стежина» їй була непотрібна, так само як і я. Цей період у житті був складним і для мене», – пригадує батько Насті Олександр Войтюк.

«Неважливо, скільки років людині. Якщо її батьки розлучаються – враження, ніби платформа з-під ніг роз’їжджається у дві сторони», – ділиться Анастасія Войтюк.

Та дівчина знаходить натхнення у людях. Тому за свою відданість та добрі справи Настя стала героїнею проекту, який подарував їй зустріч із кумиром – Джамалою.

До слова, нагадаємо, раніше «Добрий ZIK» здійснив мрію засновниці першого реабілітаційного центру для незрячих дітей «Левеня».


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:56 :37