Новини » Суспільство 15 листопада, 2018, 16:43
Активісти просять Facebook встановити чіткіші правила модерації контенту
Facebook. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Facebook. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Більше 70 правозахисних організацій звернулися до керівництва соціальної мережі Facebook з вимогою впровадити чіткі механізми у фільтруванні контенту. Вони запропонували власний варіант вирішення цієї проблеми.

Як пише The Verge, мова йде про принципи Santa Clara – основи модерації контенту, що цього року розробили науковці та громадські організації, передає Mediasapiens.

«Громадянське суспільство по всьому світу критикує стандарти спільноти Facebook, якими вона послуговується, щоб фільтрувати викривлену інформацію. Вони не однаково застосовуються у різних мовах та культурних контекстах. Ми пропонуємо механізм, що зможе виправити цю ситуацію, та приведе до більшої прозорості і свободи висловлення думок користувачів», – йдеться у листі.

Принципи Santa Clara мають чітке пояснення того, чому публікація чи профіль порушують правила Facebook. Вони містять систему апеляцій, яка передбачає повторну перевірку посту людиною-модератором. Крім того, передбачені регулярні звіти, які роз’яснюватимуть, скільки постів було прибрано, а також скільки випадків були оскаржені.

Ці принципи мають заохотити компанії збалансувати свої політики щодо прав окремих користувачів та необхідності усунення шкідливих матеріалів.

У Facebook відповіли, що вони усвідомлюють важливість проблеми. Саме тому компанія з квітня запровадила можливість апеляцій та опублікувала детальний звіт з усунення шкідливого контенту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 22:22 :46