Новини » Світ 14 листопада, 2018, 14:07
ЄС посилить захист документів, що посвідчують особу

Євросоюз посилює захищеність посвідчень особи громадян, щоб скоротити випадки шахрайства з персональними документами.

Про це, посилаючись на прес-службу Ради ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Нараду постпредів країн Євросоюзу в Брюсселі погодила позицію Ради ЄС за пропозицією про регламент, що «посилить безпеку посвідчень особи громадян ЄС і документів на проживання, виданих громадянам ЄС і членам їхніх сімей, які не входять до ЄС», наголошується в комюніке.

«Гарантування безпеки документів, що засвідчують особу, є важливим інструментом у боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю. Більш безпечні документи ускладнюють вчинення шахрайств та викрадення особистих даних», – наводяться в повідомленні прес-служби слова міністра внутрішніх справ головуючої в Раді ЄС Австрії Герберта Кікля.

Як пояснюють у Брюсселі, пропоновані нові правила «підвищать безпеку цих документів, будуть введені мінімальні стандарти як для інформації, що міститься в них, так і для єдиних для всіх держав-членів, які їх випускають, функцій безпеки».

Після цього рішення австрійське головування Ради ЄС розпочне переговори з Європейським парламентом, коли той, в свою чергу, визначить позицію щодо цього питання.

Відповідно до запропонованих нових правил, посвідчення особи мають у ЄС випускатися в однаковому форматі кредитної картки (ID-1), включати зону, що прочитується апаратурою контролю, дотримуватися мінімальних норм безпеки, встановлених Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО).

Нові документи мають, окрім фото, містити два відбитки пальців власника карти, які в цифровому форматі будуть занесені на безконтактний чип.

Посвідчення особи будуть дійсні на максимальний термін у 10 років. Держави-члени матимуть право видавати карти ID на більш тривалий термін для осіб, старших за 70 років. У випадках, якщо карти видаватимуть дітям, молодшим за 12 років, їх максимальний термін дії становитиме п’ять років.

Мандат Ради ЄС на переговори з Європарламентом передбачає, що нові правила вступлять в силу через два роки після їх прийняття. Це означає, що на той час всі нові документи мають відповідати новим критеріям, повідомляється в комюніке.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 23:11 :31