Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 15:05
Яхно: РФ вважала, що може переглядати історичні рішення. Константинополь зробив те ж саме
ZIK
ZIK

Дії УПЦ МП йдуть практично в руслі із рішеннями РПЦ. Тож це ще раз доводить, що Українська православна церква Московського патріархату підпорядкована ухвалам російської. Відтак, в майбутньому УПЦ МП сприйматиметься лише як філіал РПЦ.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила політолог Олеся Яхно.

Вона наголосила: у суспільній думці УПЦ МП може асоціюватись виключно із РПЦ як філіал цієї церкви.

«Якщо я не помиляюсь, від Константинополя була заява, що УПЦ МП уже немає як такої, тому що це представництво РПЦ», – зазначила Яхно.

Вона підкреслила: Росія завжди йшла за логікою, що може переглядати усі історичні рішення, тож тепер і Константинополь діяв за схожим принципом.

«Адже дико звучить, коли Генеральна прокуратура сучасної РФ переглядає рішення президії Радянського союзу щодо передачі Криму. Вона вважає, що може переглядати старі ухвали, то тут і Константинополь переглянув рішення, ухвалене 300 років тому. Згідно цього, Російська церква анексувала українську митрополію», – зауважила політолог.

Можливо, УПЦ МП вартувало зайняти більш конструктивну позицію, а не виключно в руслі РПЦ.

«Це ж РПЦ спочатку заявила, що припиняє євхаристійне спілкування із Константинополем. Зараз бачимо, що УПЦ МП йде абсолютно в руслі рішень РПЦ. Це ще раз доводить, що це церква підпорядкована рішенням РПЦ», – підкреслила Яхно.

Відтак, на її думку, це призведе до того, що значна частина єпископів УПЦ МП після створення автокефальної церкви, перейдуть саме туди.

Окрім того, вона наголосила: процес переходу вірян до автокефальної церкви має бути еволюційним. Тоді й не виникне конфліктів, у тому числі і коли підніметься питання поділу майна.

«Згодом, звичайно, виникне проблема, як далі вирішувати питання приналежності, якщо прихожани справді почнуть ходити в нову єдину Помісну православну церкву. Та, як на мене, зараз про це говорити точно зарано. Спочатку повинен відбутись Об’єднавчий собор, обраний предстоятель церкви. Далі це буде, можливо, не таким швидким процесом. Однак тут все ж дуже важливо, щоб усе відбулось без конфліктів», – підкреслила Олеся Яхно.

Як повідомлялось, вчора керівництво УПЦ МП зірвало заплановану зустріч з Президентом Петром Порошенком, а також оголосило про розрив стосунків із Константинополем та неучасть у створенні Помісної православної церкви в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 10:01 :53