Новини » Політика 14 листопада, 2018, 13:49
Власники ID-карток не матимуть проблем під час голосування на виборах президента, – ДМС
Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

У Державній міграційній службі України запевняють, що власників ID-карток не буде обмежено в праві голосу на майбутніх виборах президента України.

«Власників ID-карток жодним чином не може бути обмежено в праві голосу на майбутніх виборах президента України. При цьому нова ID-картка до завершення паспортної реформи використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), який видавали громадянам раніше», – йдеться в повідомленні ДМС, розміщеному на сторінці МВС у Facebook у відповідь на зауваження голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук про те, що закон «про вибори президента України» не враховує наявність ID-картки, тобто її власників не зможуть забезпечити деякими передбаченими законодавством процедурами.

Держміграційна служба наголошує, що паспорт громадянина України у формі ID-картки є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях і надає право голосу на виборах президента України особам, яким на момент дня виборів виповнилося 18 років.

Напередодні голова ЦВК висловила побажання внести точкові зміни до закону про вибори президента для врегулювання низки питань, пов’язаних зі змінами, що відбулися в законодавстві з часів його ухвалення. Зокрема, це стосується появи ID-паспортів.

«Деякі процедури за старим законом просто неможливо буде виконати. Наприклад, кандидат має надати ксерокопії сторінок паспорта, але виникає питання, як це робити у випадку з ID-карткою», – сказала Т. Сліпачук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:02 :29