Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 22:50
Віктор Єленський: Патріарх Кирило просто збиткується над Московським патріархатом
ZIK
ZIK

Патріарх Московський Кирило викликає ієрархів УПЦ МП в Москву і примушує слухати проповідь про те, що Україна вийде з війни повністю розбитою. Тобто він перевіряє, до якої межі архієреї зможуть це витримати.

На цьому наголосив релігієзнавець, заступник голови Комітету з питань культури і духовності Віктор Єленський в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Ми вже бачили широкий інструментарій дій, до яких вдавалася Російська Федерація. Зокрема бачили, як із Греції вигнали російських дипломатів за те, що вони підкуповували грецьких митрополитів. Також були хакери, які намагалися зламати електронну скриньку митрополита Константинопольського патріархату. Тоді як голова Держдуми РФ їздив по православних столицях і намагався зірвати так званий «український сценарій». Спостерігали й за засіданням Ради національної безпеки й оборони РФ щодо протидії надання Україні томосу», – нагадав Віктор Єленський.

Читайте також: Путін наказав розмістити в монастирях УПЦ МП спецназ, – Тимчук

Отже, констатує експерт, за останні півроку відколи Україна почала піднімати питання отримання томосу, українське суспільство усвідомило, що Росія може вдаватися до таких заходів, які навіть не можна було передбачити.

«Я не знаю, який саме тиск вчиняє Росія на ієрархів УПЦ МП, але я припускаю, що патріарх Кирило просто збиткується над ними. Він викликає їх в Москву і примушує слухати проповідь про те, що Україна вийде з війни повністю розбитою. Тобто він перевіряє, до якої межі архієреї зможуть це витримати», – вважає Віктор Єленський.

Читайте також: Ієрархи УПЦ МП на зустрічі із Президентом заявили про шалений тиск

Як повідомлялося, за повідомленнями із власних джерел телеканалу, УПЦ МП зірвала зустріч із Президентом за вказівкою з Москви.

Утім згодом в УПЦ МП офіційно заявили, що вони розривають відносини із Вселенським Патріархатом та виступають проти томосу.

Але все ж Президент Петро Порошенко таки провів зустріч із кількома ієрархами Української православної церкви Московського патріархату.

Читайте також: Журналіст розповів про «темні пристрасті» Кирила та РПЦ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 10:00 :38