Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 2:15
В Україні лише 15% водіїв використовують паски безпеки

В Україні водії та пасажири ігнорують паски безпеки, зокрема лише 15 % водіїв користуються ними.

Про це в Укрінформі на прес-конференції «Безпека на дорогах – від стратегії до плану дій» заявила заступник директора Центру демократії та верховенства права, координатор адвокаційної кампанії «За безпечні дороги» Олеся Холопік. 

«За дослідженнями у 2017 році, лише 15 % водіїв користуються пасками безпеки. При цьому ще менші цифри щодо пасажирів передніх та задніх сидінь. Це є найнижчий показник у Європі», – наголосила Холопік. 

На її думку, одним з чинників масового ігнорування правила щодо паска безпеки у водіїв та пасажирів є наднизька сума штрафу за це порушення.

«В Україні штраф за порушення правила обов’язкового пристібнутого паска у автомобіля становить 51 гривню. Це є дуже незначний розмір, дріб’язковий. Він створює уявлення, що це правило бути пристебнутим є необов’язковим, незначним, що його можна порушувати. Це призводить до того, що в Україні водії та пасажири масово ігнорують використання пасків безпеки», – сказала Холопік. 

Вона підкреслила, що паски безпеки є найпростішим засобом, що рятує життя при ДТП.

«Пасок безпеки рятує за лобового, бокового зіткнення, при перевертанні автомобіля. Доведено, що навіть у смертельному ДТП шанси на виживання у людини, яка є пристебнутою, зростають до 50 %. Якби в Україні водії та пасажири хоча б у 90 % користувалися пасками безпеки, то щороку було б врятовано близько тисячі життів наших співгромадян», – наголосила Холопік. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:55 :05