Новини » Економіка 14 листопада, 2018, 13:01
Устенко: Від конфліктів між Україною та РФ найбільше виграє Білорусь
ZIK
ZIK

Хоча статистично можемо бачити скорочення українського експортного потоку до Росію, насправді кількість нашої продукції там суттєво не зменшується. Вона надходить через обхідні канали – Білорусь та Казахстан. Адже саме Білорусь найбільше виграє на погіршенні стосунків між Україною та РФ.

Про це під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Він наголосив: ще з самого початку введення Росією антиукраїнських санкцій було зрозуміло, що ці заходи несли «вибірковий характер». Вони більше стосуються фізичних, ніж юридичних осіб.

«Ці санкції були черговим прикладом із так званої «Теорії ігор». Питання полягало не в самих санкціях, а у тому, що їх можуть застосувати. Йдеться про можливість здійснювати певний вплив на тих політиків, від яких залежить ухвалення рішень всередині України. Частина з тих, хто потрапив у цей список, швидше за все, справді веде бізнес в Росії чи з нею. Це попри риторику, яка лунає зараз в Україні – від «я гордий з того, що перебуваю у цьому списку» до «не розумію, як там опинився, адже не торгую у РФ», – зазначив Устенко.

Він підкреслив: у кожній гривні, яку отримуємо в Україні, 5 копійок проплачують споживачі із РФ.

«Вона все ще залишаються важливим партнером для України. Вже не кажу про те, що частина продукції, яку Україна продає на території Росії, надходить через обхідні канали – Казахстан і Білорусь. Там єдиний митний простір, тож не важко завести свої товари через Білорусь, а далі вже здійснювати логістику на території РФ», – розповів експерт.

До того ж, за його словами, ці санкції не забороняють торгівлю через третіх осіб. Це, знову ж таки, дає простір для маневрів Москві.

«Якщо правильно працюєш, ухвалюєш потрібні рішення і маєш досить високий рівень самоцензури, можеш продовжувати торгувати із РФ. Якщо ж щось порушуєш, проти тебе задіють реальні санкції», – розповів Устенко.

Він наголосив: навіть, якщо статистично ми можемо побачити скорочення українського експортного потоку в Росію, це не означає, що там зменшилась кількість нашої продукції. Швидше за все, вона йде саме через обхідні канали.

«До слова, серед небагатьох, хто постійно виграє на конфліктах між Україною та Росією, є саме Білорусь. Експортні потоки з України туди збільшились в рази. Та й подивіться на транспортний потік українців до цієї держави чи авіасполучення. Не важко здогадатись, що Білорусь активно використовує своє географічне розташування, як обхідний канал для взаємостосунків між Україною та РФ», – зауважив експерт.

Тому він зазначив: сумнівно, що в майбутньому справді побачимо зменшення об’ємів нашої імпортної продукції. Адже, на його думку, представники українського крупного бізнесу продовжують цю торгівлю.

«Інакше Росія б не купувала труби малого та великого діаметрів, якими ми там представлені. На цьому ринку залишаються і наші металурги та хімічна промисловість. Не зважаючи на риторику всередині країни, представники крупного бізнесу залишаються там і надалі. Хоча не можу сказати, що аж так активно», – зауважив Устенок.

Нагадаємо, раніше видання «Інтерфакс», посилаючись на власні джерела у фінансово-економічному блоці уряду РФ, повідомило, що запроваджені на початку листопада обмежувальні заходи щодо України – неповні. Вони не вводять прямої заборони на поставки товарів від компаній, що підпали під санкції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 12:01 :31