Новини » Світ 14 листопада, 2018, 5:15
У Єврокомісії заявили про регрес румунського правосуддя

Європейська комісія оприлюднила доповідь, в якій констатується регрес у сфері румунського правосуддя і в боротьбі з корупцією.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Внесені Румунією зміни до кримінально-процесуального законодавства, в системі правосуддя і в сфері боротьби з корупцією підривають основи незалежності правової системи і негативно впливають на боротьбу з корупцією», – наголошується в доповіді.

Єврокомісія закликає румунську владу переглянути затверджені в правовій системі зміни з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Підкреслюється також необхідність призупинення процедур призначення на ключові пости прокурорів Управління по боротьбі з корупцією.

Крім цього, закликають владу Румунії скасувати прийняті вже зміни до кримінально-процесуального законодавства.

Декілька годин тому з аналогічними рекомендаціями виступив і Європарламент, який більшістю голосів ухвалив відповідну резолюцію щодо Румунії.

Як повідомлялося, раніше правляча в Румунії коаліція на чолі із Соціал-демократичною партією затвердила ряд змін до кримінально-процесуального законодавства і в системі правосуддя. Зокрема, президент позбавлений права призначати суддів і прокурорів, в тому числі головного прокурора Управління по боротьбі з корупцією і генерального прокурора. Відтепер це прерогатива Вищої Ради магістратури і міністерства юстиції.

Юридична інспекція, яка раніше підпорядковувалася Вищій раді магістратури, відтепер буде підпорядковуватися міністерству юстиції. Також законодавці від правлячої коаліції пом’якшили кримінальне законодавство для чиновників-корупціонерів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 09:12 :13