Новини » Львів 14 листопада, 2018, 16:25
У Львівський перинатальний центр благодійники закупили обладнання на 6,47 млн грн
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Сьогодні, 14 листопада, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (вул. Джорджа Вашингтона, 6) відбулося відкриття 34-го Центру надання допомоги новонародженим «Колиска надії».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Відкриття центру «Колиски надії» у Львові – це черговий крок в реалізації однойменного благодійного проекту зі створення загальнонаціональної мережі центрів надання допомоги новонародженим по всій Україні, метою якого є скорочення рівня смертності малюків у нашій державі. Починаючи з 2006 року в цей проект Фондом Віктора Пінчука було інвестовано 13,4 млн доларів США, а сучасним медичним обладнанням оснащено 34 центри «Колиски надії» в 25 регіонах України.

На офіційному відкритті також був засновник Фонду, бізнесмен та філантроп Віктор Пінчук.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

«Коли ми 12 років тому почали наш проект, то у світі вже могли рятувати дітей масою тіла до 500 грам. Натомість в Україні тоді вважалося, що дитина масою менше 1000 грам – це абортаційний матеріал, тобто лікарі не пробували їх рятувати. Але зараз, завдяки державі і бізнесу, – ми можемо також рятувати дітей із вагою менше 500 грам. Цей проект дуже важливий для мене. З часом я зрозумів, що у житті, крім сім’ї, також має значення майбутнє та інші люди. Все інше – не дуже важливо. Тому цей проект унікальний, бо завдяки ньому, ми думаємо про українських дітей і творимо майбутнє», – сказав Віктор Пінчук.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Голова Львівської обласної держаної адміністрації Олег Синютка також відзначив важливість приватно-публічної співпраці між державою та бізнесом для досягнення максимальних завдань.

Для відділення інтенсивної терапії новонароджених львівського центру «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука придбав медичну та комп’ютерну апаратуру на суму 6,47 млн гривень. Зокрема, два апарати традиційної штучної вентиляції легенів з можливістю проведення неівазивної вентиляції, один апарат для проведення високочастотної осциляційної штучної вентиляції, монітор церебральний амплітудно-інтегрованої енцефалографії, одну відкриту реанімаційну систему та два інкубатори з автоматичним контролем температури та вологості, три монітори життєво важливих функцій пацієнтів капнографом, три інфузійних насоси, дві лампи фототерапії діод них верхнього та нижнього типу опромінення, апарат для проведення ультразвукових досліджень у новонароджених та інше обладнання.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Директор Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак розповіла, що це дуже важливий крок у покращенні медицини новонароджених, які потребують додаткового лікування.

«За короткий період з моменту відкриття Львівського перинатального цетру тут народилося вже 2020 дітей. У нас працює найкращий персонал, який є в Україні. «Колиска надії» – це ще один крок до покращення рівня нашої медицини», – сказала Ірина Микичак.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

В.о. головного лікаря Львівського обласного перинатального центру Ігор Потапов відзначив, що нещодавно у цьому закладі змогли врятувати дитину, яка важила 465 грам.

Встановлена апаратура забезпечить функціонування трьох ліжок відділення, дозволить запродати нові технології виходжування передчасно народжених дітей. Зокрема, високочастотну осциляційну дихальну підтримку у дітей, які знаходяться у вкрай важкому стані, також моніторинг неврологічного стану та активності головного мозку, діагностику прихованих судин та інше. Тобто все це наблизить рівень допомоги новонародженим у Львівській області до міжнародних стандартів.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

За 12 років роботи програми «Колиска надії в партнерських медичних закладах народилося понад 530 тис. малюків, з яких пацієнтами відділень інтенсивної терапії та реанімації стали майже 80 тис. новонароджених. За даними лікарів понад 45 тис. були врятовані в тому числі завдяки обладнанню, яке було придбане і встановлене Фондом Віктора Пінчука.

Фото: Юра Мартинович/ZIK
Фото: Юра Мартинович/ZIK

Нагадаємо, Голова ЛОДА провів виїзну нараду щодо реконструкції Львівського перинатального центру (II пускового комплексу).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:31 :55