Новини » Світ 14 листопада, 2018, 15:08
У Китаї археологи виявили мініатюрну теракотову армію, якій понад дві тисячі років
Теракотова армія. Фото: Вікіпедія
Теракотова армія. Фото: Вікіпедія

У Китаї археологи знайшли мініатюрну теракотову армію, що складається з фігурок піхотинців, кінних солдатів, колісниць і сторожових веж, які висотою не перевищують півтора метра. Археологи припускають, що армію зробили для принца Лю Хуна, сина одного з імператорів династії Хань, який помер в 110 році до нашої ери.

Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на LiveScience.

Поруч зі стародавньою столицею династії Ци – містом Лінцзи на сході Китаю, археологи виявили кар’єр, у якому знаходилася мініатюрна теракотова армія, ймовірно, створену понад 2100 років тому. Дослідники нарахували понад 300 фігурок піхотинців висотою від 21 до 31 сантиметри. Також в ямі були статуетки кінних воїнів, колісниць і навіть моделі сторожових веж, висотою близько 140 сантиметрів. У південному куті збереглася теракотова модель павільйону з фігурками музикантів.

Археологи припустили, що армія могла «захищати» в потойбічному світі якогось представника еліти: правителя, чиновника високого рангу або принца. Оскільки в місті Лінцзи знаходилася резиденція принца Лю Хуна, вчені припустили, що, ймовірно, що армія була створена, щоб супроводжувати в інший світ саме його.

На думку дослідників, поруч з кар’єром мала знаходитися могила принца або іншого представника еліти, для якого створювали теракотову армію, але її ймовірно знищили. Літні місцеві жителі повідомляли, що поруч з кар’єром, ще в середині XX століття знаходився курган висотою близько чотирьох метрів. Але в 1960-1970 роки під час будівництва залізниці його зрівняли з землею. Повідомлення місцевих жителів підтверджує також аерофотографування 1938 року, яке проводилося під час війни Китаю і Японії.

Нагадаємо, на місці фортеці св. Єлизавети у Кропивницькому археологи натрапили на унікальні знахідки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 12:54 :44