Новини » Політика 14 листопада, 2018, 23:55
Релігієзнавець: Патріарх Кирило проти автокефалії, бо Київ для них – і Константинополь, і Єрусалим
ZIK
ZIK

Патріарх Кирило зазначив, що ніколи і нізащо Україна не отримає автокефалії. Він пояснив це тим, що Київ є свого роду Константинополем та Єрусалимом.

Про це заявив заступник голови Комітету з питань культури і духовності Віктор Єленський в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Патріарх Алексій II неодноразово казав, що Україні належиться автокефалія і колись вона її отримає. Адже є правила четвертого Халкедонського собору, які уклали в 451 році», – наголошує Віктор Єленський.

Водночас, Патріарх Варфоломій у присутності людей на Софіївському майдані звернувся до Алексія II, мовляв треба розставити крапки над «і» в цьому питанні, зазначає експерт.

«Патріарх Алексій II пообіцяв розібратися у цьому питанні. Однак Патріарх Кирил зазначив, що ніколи і нізащо автокефалії Україна не отримає. Люди його запитують, чому маленька Албанська церква, храми Словацьких земель мають незалежність? Він відповідає: «Тому що Тирана (столиця Албанії) ніколи не була ні Константинополем, ані Єрусалимом, на відміну від Києва»«, – переповідає Віктор Єленський.

Читайте також: Ієрархи УПЦ МП на зустрічі із Президентом заявили про шалений тиск

Тому Московський патріархат не хоче залишати Україну, пояснює заступник голови Комітету з питань культури і духовності.

«Далі Патріарх Кирило сказав: кордони їхньої церкви непорушні, всупереч тому, що написано у канонічному праві. Тоді Патріарх Варфоломій почав вирішувати цю проблему, адже Москва відмовилася це робити», – зазначає Віктор Єленський.

До слова, нагадаємо, раніше експерт припустив, що Патріарх Кирило просто збиткується над Московським патріархатом.

Читайте також: Журналіст розповів про «темні пристрасті» Кирила та РПЦ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 10:36 :29