середа, 14 листопада, 2018, 18:15 Суспільство
Палій: Давньоруських князів хвалимо за створення церкви, а сучасну владу – критикуємо?
ZIK
ZIK

Князі впливали на формування церковної ієрархії, і ми говоримо, що це було добре. Однак те, що зараз влада рухається в цьому ж напрямі, ми сприймаємо негативно.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Палій.

«Перші спроби здобуття автокефалії датуються 1051 роком, за Ярослава Мудрого. Потім за Ізяслава Мстиславича і Данила Галицького, які брали активну участь в релігійному житті. Князі впливали на формування церковної ієрархії, і в історичному плані ми говоримо, що це було добре. Однак те, що зараз ми рухаємося в цьому ж напрямі, ми говоримо, що це погано. Можна не любити Президента, але не можна не любити свою країну», – зазначив Палій.

За його словами, можна довго вести дискусію про те, чи порушує Президент України Конституцію, втручаючись у релігійні справи, але не можна не бачити колосального масштабу зрушень, які зараз відбуваються. Адже таким чином Україна здобуває духовну незалежність.

«У нас може створитися дуже потужний легітиміційний центр після спаплюження і морального нищення, проведеного імперією і в радянські часи», – вважає політолог.

Пан Палій зауважує, що в Україні люди розгублені, і вони не мають ґрунту під ногами. Цей ґрунт може з’явитися в результаті створення Єдиної помісної православної церкви, яка буде вказувати людям гучніше, що є добро, а що зло. 

«Дуже багато патологій є в нашому суспільстві, не тому що наші люди злі, а через те, що їм на них не вказали. Їм пов’язали піонерську краватку і сказали, що Бога нема – іди роби все, що хочеш. Вони і роблять до сьогоднішнього дня. Це буде ліквідовано», – переконаний гість програми.

Як відомо, 13 листопада в «Українському домі» мала відбутися зустріч Президента Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП, проте у запланований час вона не розпочалася.

Проте згодом стало відомо, що Петро Порошенко таки провів зустріч із частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату, які підтримують надання Україні томосу про автокефалію.

Крім того, у вівторок, 13 листопада, Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріархату від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України та зняття анафем із українського духовенства, а також відмовився від участі у створенні Єдиної помісної православної церкви в Україні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 20:31 :28