Новини » Події 14 листопада, 2018, 0:50
Одеський суд оприлюднив в мережі дані сотень мобільних номерів з телефону активіста

В Одесі суд дозволив перевірку всіх номерів з мобільного телефону активіста Олега Михайлика, в якого нещодавно стріляли, починаючи з 1 січня 2018. В загальному доступі виявилося 702 номери, які належать, зокрема, громадським активістам і журналістам.

Про це з посиланням на судові матеріали написав в Facebook одеський журналіст Григорій Козьма.

«Ви є в телефонній книзі у Олега Михайлика? Тоді Ви потрапили до рішення Київської суду Одеси, яким надано доступ до деяких даних вашого телефону – IMEI, маршрути, локації. Якщо натиснути Ctrl+F і внести свій номер телефону, можна себе знайти в списку. Я себе знайшов», – зазначив він.

Козьма додав, що зовсім не проти, щоб його номер перевіряли на причетність до будь-якого злочину.

«Але я проти того, коли мене самого вбивають і коли під соусом слідчих дій можна зібрати відомості, які згодом, ми не знаємо, як використовуються», – додав журналіст.

22 вересня було скоєно замах на вбивство Олега Михайлика і за даним фактом поліція завела кримінальне провадження. 26 вересня було затримано 3 особи з етнічного угруповання, всі подальші дії з цими підозрюваними можна відстежувати по Єдиному реєстрі судових рішень у судовій справі №520/13060/18.

Козьма додає, що це, однак, не єдина судова справа в даному кримінальному провадженні.

«Є ще одне – № 520/13374/18 в Київському районному суді, суддя Тонконоженко М.М. За період з 26 вересня до 2 листопада винесено 48 постанов і ухвал, жодне не засекречено і тому будь-яка зацікавлена ​​особа, включаючи так і не знайдених організаторів і замовників замаху, можуть спостерігати всі слідчі дії, на вчинення яких потрібна санкція суду в реальному часі», – пише він.

Переглянувши ці рішення, зокрема, три ухвали за 22 жовтня, користувач раптово може знайти свій номер телефону в переліку абонентських номерів, які, нібито, використовувалися під час підготовки і здійснення кримінального провадження.

«Всього в цьому переліку виявилося 702 номери телефонів: 389 номерів оператора «Київстар», 167 номерів оператора «Лайфселл», 146 номерів «Vodafon». Злочинці використовували 702 номери телефонів для підготовки і здійснення злочину?», – додає Козьма.

Слідчий суддя Тонконоженко за всіма цими 702 номерами зобов’язав 3-х телефонних операторів видати слідчим інформацію про тип телефону і інтернет-трафік, починаючи з 1 січня 2018 року.

«Прокурор, який є процесуальним керівником в даному кримінальному провадженні, навіть не турбувався засекретити всі ці дані, і тому Ваш номер телефону зараз проходить в зв’язку з цим кримінальним провадженням не тільки в Єдиному реєстрі судових рішень, але і в базах даних, що черпають звідти інформацію, на кшталт «Ліги», YouControl і т.д», – додав він.

Додамо, 2 серпня в одному з одеських дворів автомобіль пана Козьми протаранив грузовик. Поліція розслідує цю справу як замах на вбивство.

Нагадаємо, ввечері 22 вересня в Одесі у дворі будинку стріляли в Олега Михайлика – громадського активіста, лідера одеського осередку партії «Сила Людей».

У партії вважають, що до нападу може бути причетний мер Одеси Геннадій Труханов.

23 вересня стан Михайлика стабілізувався і йому надали охорону.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 07:41 :47