Новини » Економіка 14 листопада, 2018, 8:50
МВФ заявив, що уряди можуть створювати власні криптовалюти
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Уряди повинні розглянути можливість створення власної криптовалюти для запобігання того, щоб їхні системи стали притулком для шахраїв та способом відмивання грошей, заявила Крістін Лагард, керівник Міжнародного валютного фонду.

Лагард сказала, що центральним банкам доведеться швидко запровадити електронні гроші або ж перетворитися на торгові мережі, які за своєю суттю будуть нестабільними, – інформує видання The Guardian.

Система, що регулюється центральними банками, могла б стати основою для швидкого поширення фінансових послуг країнам, що розвиваються, без ризиків, пов’язаних із приватними криптовалютами, сказала вона.

Цілком ймовірно, багато операторів криптовалют скептично сприймуть пропозицію МВФ, адже вони вважають, що одна з головних переваг технології полягає у тому, що вона лежить поза зоною контролю банківської системи. Втручання центрального банку може розглядатися як запровадження жорсткого контролю, який сповільнить транзакції та підвищить витрати.

Натомість, компанії, які бажають використовувати технологію блокчейнів для здійснення трансакцій, схвально поставляться до пропозиції МВФ щодо залучення центральних банків до збереження цілісності нових фінансових систем.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 10:57 :59