Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 2:00
В Україні візьмуться за плагіат у наукових роботах

Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей.

На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції «Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти», – повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», – зазначив Юрій Рашкевич.

Також у міністерстві оголосили про старт акції #СтопПлагіат, яку організувала та ініціювала компанія Unichek Україна. МОН та Проект сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) є партнерами у кампанії. Наразі до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв’язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Нагадуємо, що МОН зацікавлено, щоб більше компаній співпрацювало з міністерством для вдосконалення антиплагіатних перевірок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 00:23 :53