середа, 14 листопада, 2018, 20:36 Спорт
Марія Музичук – у півфіналі ЧС-2018 з шахів. Анна – припиняє боротьбу
Анна Музичук у чвертьфіналі світового форуму на тай-брейку програла Олександрі Костенюк / ugra2018.fide.com

У Ханти-Мансійську, де триває чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок, сьогодні, 14 листопада, було зіграно тай-брейк чвертьфінальної стадії. Випускниці Львівського державного університету фізичної культури – Анна і Марії Музичук – зіграли з протилежним результатом: молодша з сестер завтра гратиме у півфіналі, натомість старша – лише вболіватиме за неї.

Олександра Костенюк виграла білими першу партію в швидкі шахи у Анни Музичук. Росіянці вдалося отримати перспективну позицію по дебюту, але потім в міттельшпілі чорні активізувалися і створили свої погрози. Проте, після пари помилок українки, Костенюк отримала вирішальну перевагу і довела партію до перемоги, повідомляє ldufk.edu.ua.

Другу партію Анна почала ходом 1. f4 і домоглася більш вигідної для себе позиції на виході з дебюту. Олександра вела запеклу оборону протягом всієї партії. У важкій боротьбі росіянці вдалося захистити найгірший ендшпіль, де Музичук-старшій довелося ухилитися від нічиєї, після чого позиція чорних навіть стала кращою. Костенюк зафіксувала нічию з позиції сили і здобула загальну перемогу в матчі (2.5:1.5), пройшовши в півфінал.

Марія Музичук розпочала тай-брейк з перемоги чорними над Жансаєю Абдумалік із Казахстану. Білі не надто переконливо розіграли дебют, і чорні вельми успішно вирішили свої проблеми. У приблизно рівному ендшпілі чорні володіли ініціативою, і юна казахська шахістка не ​​встежила за погрозами суперниці. Надалі Марія поступово домоглася перемоги.

Жансая Абдумалік взяла реванш у наступній партії, граючи чорними. У обопільно гострій позиції Марія пожертвувала фігуру, але не отримала достатньої компенсації. Проте, стадія реалізації дещо затягнулася, і вже здавалося, що Марія доб’ється потрібної для перемоги в матчі нічиєї. Однак в сильному цейтноті верх взяла Жансая, зрівнявши рахунок – 2:2.

Перша «десятихвилинка» виявилася вкрай драматичною. Абдумалік захищалася протягом усього поєдинку, і вже була близька до нічиєї за правилом 50 ходів в ендшпілі «тура і кінь проти тури», незважаючи на те, що через два ходи отримувала мат. Однак казахська шахістка здалася, не вимагаючи нічийного результату. Але в другій партії Жансая проявила свої бійцівські якості і перемогла. 3:3 – і матч перейшов в стадію бліцу.

У першій блискавичній партії білими перемогла Марія Музичук, а в другій партії казахській шахістці не вдалося відігратися. Матч завершився перемогою екс-чемпіонки світу – 4.5:3.5.

Тепер завтра, 15 листопада, о 12:00 стартують два півфінали: Олександра Костенюк (Росія) – Цзюй Веньцзюнь (Китай) і Марія Музичук (Україна) – Катерина Лагно (Росія).

2018-12-15 11:18 :52