Новини » Світ 14 листопада, 2018, 16:00
Маломуж: Наразі ідея створення єдиної європейської армії є нереальною
ZIK
ZIK

Ідея створення єдиних збройних сил Європейського Союзу може бути непоганою. Але для її реалізації треба застосувати багато організаційних, фінансових та технологічних ресурсів, які зараз важко впровадити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

«Наразі створення єдиних збройних сил Європейського Союзу є нереальним, бо існує модель європейської безпеки в межах НАТО. Є різні концепції і напрацювання щодо центрів розвідки або безпекового центру Європейського Союзу, які убезпечують від тероризму, нелегальної міграції та іншого. Але саме збройні сили – це особливий сегмент, який повинен мати спільну стратегію, модель захисту і оборони безпеки у різних стратегічних і тактичних форматах», – сказав Маломуж.

Він вважає, що поки Європейський Союз до цього ще не готовий. Бо навіть після Brexit Велика Британія співпрацюватиме з ЄС.

«Коли британці оголосили про Brexit, я був у Лондоні і хочу зазначити, що вони вибрали все ж модель збереження взаємовідносин з Європейським Союзом в системі НАТО. Тому ідея створення єдиних збройних сил Європейського Союзу може бути непоганою, але для реалізації потрібно багато організаційних, фінансових, технологічних ресурсів. Бо це, практично, може бути паралельною структурою НАТО», – зазначив він.

За його словами, коли такі заяви роблять європейські лідери, вони хочуть просто звільнитись від США. Особливо через позицію Трампа, який не тільки вимагає кошти, а й намагається домінувати якраз у форматі НАТО.

«Трамп неодноразово у жорсткій формі як Макрону, так і Меркель вказував на те, що вони недофінансовують Альянс і не беруть участі  у забезпеченні окремих регіонів. Тому саме така жорстка позиція США якраз ініціювала нову ідею щодо створення європейського конкурента. Бо вона існувала і раніше, просто зараз стала актуальнішою», – вважає Маломуж.

Тому, на його думку, Європа хоче відокремитись, але у найближчі роки цього не станеться.

«Цього року я був в Лондоні, Берліні і Вашингтоні, де обговорювалось питання відмови від НАТО. Тому можу сказати, що у найближчій перспективі системних змін у сфері безпеки не передбачається. Бо новий фінансовий ресурс і навантаження на бюджет та платників податків ані Німеччина, ані Франція не витримають», – зазначив він.

Нагадаємо, президент Франції закликав до створення «справжньої європейської армії», щоб зменшити залежність від Сполучених Штатів.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:35 :21