Новини » Світ 73 Читать эту новость на русском

Країни Великої двадцятки досі орієнтовані на видобуток корисних копалин, – кліматичний звіт

Забруднення повітря викидами з ТЕС. Фото: EPA/OLIVER BERG

У документі, оприлюдненому Climate Transparency, зазначено, що країни Великої двадцятки і надалі орієнтуються на вугілля, нафту та газ.

Серед країн Великої двадцятки, 15 повідомили про збільшення своїх викидів у минулому році, – інформує видання The Guardian.

Виявилося, що 82% енергії у цих країнах все ще виробляється завдяки вугіллю, нафті та газу. Більше того, для того, щоб вони могли конкурувати з усе більш дешевими відновлюваними джерелами енергії, протягом останніх 10 років були подвоєні субсидії у них.

Країни Великої двадцятки збільшили дотації на викопне паливо з $75 млрд до $147 млрд у період між 2007 та 2016 роками, хоча вони пообіцяли покінчити з ними понад 10 років тому.

Уряди заявили, що ситуація зміниться, проте світ, наразі, прямує до підвищення середньорічної глобальної температури на 3.2°С, що більш ніж удвічі перевищує допустимий поріг у 1,5°С.

Порівнюючи цілі та політику різних країн, у документі зазначається, що лише Індія робить усе можливе, щоб не перетнути межу у 2°С, встановлену Паризькою кліматичною угодою, тоді як через Росію, Саудівську Аравію та Туреччину температура може перевищити 4°С.

Китай, найбільший емітент у світі, протягом останніх двох років стабілізував викиди вуглецю, зменшивши залежність від вугілля, проте ця позитивна тенденція знизилася минулого року. Індонезія, Бразилія та Аргентина обіцяли скоротити знеліснення, проте рівень вирубування лісів у цих країнах свідчить про зворотне.

Автори доповіді заявили, що політичний тиск у країнах Великої двадцятки протидіє боротьбі з кліматом. Ведеться запекла боротьба індустрії викопного палива з дешевими поновлюваними джерелами енергії. Стара економіка добре організована та чинить тиск на уряди.

Такий політичний тиск, швидше за все, посилиться, оскільки урядам пропонують скоротити викиди у транспортному та сільськогосподарському секторах. У доповіді зазначається, що викиди парникових газів Великої двадцятки повинні почати знижуватися протягом наступних двох років та скоротитися вдвічі до 2030 року, якщо світ планує уникати збільшення глобальної температури більше ніж на 1,5°С. Проте жодна країна групи не встановила чітку мету для досягнення цього.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...
Loading...
Loading...