Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 23:45
Грецькі археологи знайшли місто Тенея, яке заснували троянці – бранці царя Агамемнона

У Греції археологи знайшли руїни міста Тенея, заснованого, імовірно, між XII і XIII століттями до нашої ери. Про існування міста колись було відомо в основному за історичними джерелами.

Знахідка археологів доводить, що Тенея дійсно існувала, заявило міністерство культури і спорту Греції, – повідомляє Meduza.

Руины древнегреческого города Тенея

Місто виявили біля села Хіліомоді на півострові Пелопоннес. Систематичні розкопки в цьому районі почалися в 2013 році. Спочатку археологи виявили кілька кладовищ з золотими прикрасами в могилах.

На одному з них «чорні копачі» знайшли дві статуї римської епохи і спробували продати їх за 10 мільйонів євро, розповіла Associated Press грецький археолог Олена Корка, яка керує розкопками.

Під час чергового етапу розкопок, що пройшов у вересні-жовтні, археологи вперше добралися до руїн Тенеї – це фрагменти стін, а також глиняних, кам’яних і мармурових підлог. Крім того, вони знайшли 200 давньоримських монет. Це ще один – крім прикрас в могилах – доказ того, що Тенея була багатим містом. На думку Олени Корки, жителі заробляли, в основному, торгівлею: Тенея перебувала на шляху між великими давньогрецькими містами Коринф і Аргос.

Про історію Тенеї відомо досить мало. Давньогрецький письменник і географ Павсаній стверджував, що місто заснували троянці, які були захоплені в полон мікенським царем Агамемноном під час Троянської війни. Античний історик і географ Страбон писав, що жителі Тенеї становили більшість переселенців, які в VIII столітті до нашої ери вирушили на Сицилію і заснували там колонію Сіракузи.

Після того, як Рим остаточно завоював Грецію в II столітті до нашої ери, Тенея вижила і процвітала. Вважається, що завойовники пощадили місто, тому що воно, як і Рим, було засноване троянцями. Тенея занепала, імовірно, в VI столітті нашої ери в результаті набігів аварських і слов’янських племен.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:42 :38