Новини » Політика 14 листопада, 2018, 16:12
Фесенко: РФ поновила вкидання в Україні тези про НАТО як загрозу миру
ZIK
ZIK

Приблизно 36 відсотків українців є противниками вступу до НАТО. У порівнянні із минулим роком, кількість критиків зросла. Ймовірно, це тому, що активізувалися проросійські сили, які запевняють, що альянс є прямою загрозою миру.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Володимир Фесенко.

«До драматичних подій 2014 року. Тоді близько 27 відсотків опитаних підтримували вступ України до НАТО. Понад половина – були проти. Зараз пропорції змінилися», – каже експерт.

Крім того, політолог звертає увагу на негативну тенденцію суспільної думки у контексті НАТО.

«Цікаво, що 36 відсотків проти вступу до НАТО. Ще рік тому ця цифра була меншою. Зараз вона збільшилася, бо в нас активізувалися проросійські сили, деякі ЗМІ виступають пропагандистськими рупорами російських інтересів», – зауважує Володимир Фесенко.

Популярною є думка, що НАТО – це загроза миру. Тому до нього негативно ставиться частина українців, пояснює експерт.

«Це стара радянська теза, яку використовує навіть російська пропаганда. На жаль, вона знову вкидається в громадську думку. І оживає у виборцях, які раніше голосували за «Партію регіонів», Комуністичну партію. Фактично, цей електорат знову консолідується, зокрема, і по темі протистояння з НАТО», – наголошує політолог.

Тому Володимир Фесенко звертає увагу на біполярність думок у суспільстві.

«Треба думати про оптимальний формат безпеки України, зокрема, у міжнародному форматі. Адже вступ до НАТО – це не самоціль, а інструмент забезпечення нашої оборонної здатності, посилання національної безпеки», – додає експерт.

До слова, вступ України до НАТО підтримують 40% українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:45 :10