Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 15:27
Експерт: Якщо СРСР не відродиться, доля Московського патріархату буде такою ж, як у КПРС
ZIK
ZIK

Останній з'їзд Комуністичної партії СРСР відбувся у 1990 році. Не пройшло і року, як більшість членів ЦК КПРС вийшли зі складу Компартії, а в 1991 вона взагалі була заборонена. Якщо не шукати якихось можливостей для діалогу, то Московський патріархат все більше нагадує «церкву Радянського Союзу». Відповідно, якщо реінкарнації СРСР не відбудеться, то його доля буде така ж, як у Комуністичної партії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко.

Він підкреслив: Московський патріархат в Україні вже визначився щодо єдиної помісної церкви, залишилось дочекатися, коли визначаться українські єпископи та відбудеться об'єднавчий собор.

«Так само треба дочекатися реакції на нього Вселенського патріархату. Врешті-решт, будь-яке рішення церковної влади ще має бути підтверджене церковною спільнотою – духовенством та вірянами. Сьогодні ми бодай бачимо, що все ближчим стає час ухвалювати рішення і визначатися», – каже експерт.

Також він пояснив, що означає заява єпископату Московського патріархату про розрив євхаристійного спілкування з Константинополем.

«Це означає, що єпископи Московського патріархату в Україні не будуть співслужити з Константинопольським патріархатом, не будуть разом молитися. Вони, фактично, відокремлюють себе від вселенського православ'я», – переконаний Георгій Коваленко.

Читайте також: Порошенко звернувся до УПЦ МП: Двері «Українського дому» залишаються відкритими

Речник Президента України Святослав Цеголко повідомив, що Президент таки зустрівся з представниками УПЦ (МП), які підтримують автокефалію. Мовляв, таким чином «російський сценарій було зірвано».

«Я думаю, що «російський сценарій» полягає в тому, щоб максимально спровокувати та виявити ще до об'єднавчого собору тих, хто хоче брати в ньому участь. А з іншого боку – унеможливити участь в об'єднавчому процесі єпископату УПЦ (МП). Але бачимо, що таки є ті єпископи, які зустрілися з Президентом», – зауважив ректор Відритого православного університету.

Читайте також: Ієрархи УПЦ МП на зустрічі із Президентом заявили про шалений тиск

Окрім цього він висловив свою думку щодо того, чи сьогодні в питанні надання Томосу про автокефалію УПЦ ще щось залежить від позиції Російської церкви та УПЦ (МП).

«Я чомусь згадав, що останній з'їзд Комуністичної партії СРСР відбувся у 1990 році. Не пройшло і року, як більшість членів ЦК КПРС вийшли зі складу Компартії, а в 1991 вона взагалі була заборонена. Якщо не шукати якихось можливостей для діалогу, то Московський патріархат все більше нагадує «церкву Радянського Союзу». Якщо реінкарнації СРСР не відбудеться, то його доля буде така ж, як у Комуністичної партії», – заявив учасник програми.

Нагадаємо, радник Президента Ростислав Павленко розповів, що ієрархи УПЦ (МП), які підтримують створення помісної церкви, на зустрічі з Порошенком повідомили про тиск, що здійснюється на них.

Читайте також: УПЦ МП зірвала зустріч з Президентом за вказівкою з Москви, – джерела ZIKу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:01 :57