Новини » Політика 14 листопада, 2018, 15:55
Експерт: Складно вигадати щось ефективніше за НАТО
ZIK
ZIK

НАТО – це чи не єдина система колективної безпеки. З огляду на процедуру, протоколи, регламент організації, дуже складно запропонувати Україні щось більш ефективне.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив військовий експерт Іван Апаршин.

«Оборонний бюджет США – 750 мільярдів. Хто може виділити такі гроші? Це навіть не внески в НАТО. Великобританія витрачає 60 мільярдів, Німеччина – 45 мільярдів доларів і ще просить дванадцять до 2021 року», – зазначає Іван Апаршин.

Експерт вважає, що Україна може робити внески в НАТО, але через свій оборонно-промисловий комплекс.

«Знаючи процедуру, протоколи, регламент НАТО, дуже складно зробити щось більш ефективне», – коментує Іван Апаршин.

Крім того, експерт звертає увагу на те, що після нападу Росії на Україну держави Європи почали проводити військові перевірки на обороноздатність.

«Вони детально перевіряли готовність власних збройних сил. З’ясувалося, що навіть Німеччина мала прогалини», – каже Іван Апаршин.

Експерт наголошує: Путін розуміє, що програє НАТО по всіх параметрах.

«Я думаю, що Путін незабаром вийде зі своїми пропозиціями власного промислово-оборонного комплексу. Він запропонує зняти з Росії санкції, щоб забезпечити всіх найсучаснішою зброєю», – прогнозує Іван Апаршин.

Також експерт зауважує: у НАТО завжди була проблема зі статутними внесками.

«В Брюсселі, де була штаб-квартира НАТО, є майданчик, де експерти зі всіх країн п’ють каву і спілкуються відкрито. Вони завжди сперечалися про статутні внески. Це завжди було великою проблемою», – наголошує Іван Апаршин.

«Сьогодні проблемні питання НАТО вийшли на більш високий рівень. Вони вже обговорюються не лише в Брюсселі, а й на рівні перших осіб у державах. Такі непорозуміння завжди будуть. Однак це єдина система колективної безпеки», – зазначає Іван Апаршин.

Крім того, на думку експерта, у майбутньому Україна не має інвестувати в НАТО гроші, а запропонувати розмістити на території інфраструктурні об’єкти.

«Коли Україна вступить у НАТО, а я вірю, що це станеться через десять-п'ятнадцять років, ми теж будемо обурюватися. Мовляв, чого це ми виділяємо більше, ніж, наприклад, Угорщина. Це добре, бо ми маємо відстоювати і свої інтереси. Ми будемо робити внески не грошима, а запропонуємо розмістити на нашій території якийсь інфраструктурний об’єкт», – додає Іван Апаршин.

Нагадаємо, востаннє Росія платила внески у бюджет Ради Європи ще наприкінці лютого 2017 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 00:33 :46