Новини » Економіка 14 листопада, 2018, 20:45
Екс-міністр побоюється, що місцеві монополісти можуть стати «жорсткими ґвалтівниками» споживачів
ZIK
ZIK

Дуже часто саме місцеві монополісти стають «жорсткішими ґвалтівниками» споживачів, ніж центральні монополії. Прикладів безліч. Починаючи з Києва.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

Гість програми, коментуючи відсутність опалення у Смілі, зазначив, що ця ситуація відома йому достеменно.

«І я можу сказати одне, що спроба з боку НАК «Нафтогаз» просувати свою ринкову реформу, коли не готове ні теплокомуненерго до ринкових стосунків, ні населення, ні місцеве самоврядування – це невірне рішення.

Тому і пішов розрив контракту. Сюди додається ще одна «біда» – зношення інфраструктури. Тому таке накладення процесів дійсно створює підґрунтя для того, щоб хтось вимагав надповноважень у цих ситуаціях. Як їх реалізовувати, нехай юристи вирішують», – підкреслив Олексій Кучеренко.

Він також прокоментував план уряду передати тепломережі у комунальну власність міст:

«Це досить цікаве рішення. Не думаю, що його так швидко можна реалізувати. Я би подискутував, наскільки міста сьогодні готові ці мережі обслуговувати.

Я однозначно за децентралізацію. Але це має бути потужно спланований процес. Більше того, з постійним контролем з боку держави за державними пріоритетами, стандартами і за дотриманням законодавства.

І головне – за дотриманням захисту споживача. Бо дуже часто саме місцеві монополісти стають «жорсткішими ґвалтівниками» споживачів, ніж центральні монополії. Прикладів безліч. Починаючи з Києва», – додав Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, з 12 листопада у місті Сміла Черкаської області запровадили надзвичайний стан через відсутність опалення. Відповідне рішення ухвалила міськрада Сміли.

Без тепла залишилися не тільки житлові будинки, а й лікарні, дитячі садки та школи 80-тисячного міста.

Постачання тепла у Смілі затримують не вперше. Проблеми виникли після розірвання договору 2 роки тому з приватною компанією «Смілаенергоінвест», яка постачала тепло містянам 8 років. Все майно передали комунальному підприємству.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:55 :24