Новини » Світ 14 листопада, 2018, 4:00
Amnesty International позбавила лідера М’янми звання «Посла совісті»

Amnesty International заявила, що де-факто лідер М’янми Аун Сан Су Чжи більше не є символом надії та відваги і втрачає найпрестижнішу нагороду у сфері захисту прав людини.

Про це повідомляє NHK.

Як відзначається, Аун Сан Су Чжи отримала від цієї організації звання «Посла совісті» майже десять років тому за боротьбу з військовою хунтою у М’янмі. У той час вона знаходилася під домашнім арештом.

«Проте наразі, як заявила організація, Аун Сан Су Чжи не робить досить для того, аби протистояти насильству відносно представників мусульманської меншості рохінджа, а також діям, спрямованим на обмеження свободи преси», – йдеться у повідомленні.

Amnesty International назвала бездіяльність Аун Сан Су Чжи «ганебною зрадою» цінностей, на захист яких вона колись виступала.

Як відомо, з минулого року близько 720 тисяч рохінджа втекли до сусідньої Бангладеш.

Експерти ООН заявляють, що вище військове керівництво М’янми має постати перед судом за звинуваченням у геноциді. Уряд М’янми спростовує ці обвинувачення.

Раніше парламент Канади позбавив статусу почесного громадянина Канади державного радника М’янми Аун Сан Су Чжи. Вона отримала від Канади почесний статус у 2007 році в якості визнання її внеску у боротьбу за права людини і демократію у М’янмі.

Аун Сан Су Чжи підозрюють у сприянні геноциду мусульманської народності рохінджа, влаштованого військовими М’янми. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:32 :31