Новини » Суспільство 14 листопада, 2018, 14:43
300 книг для незрячих стали доступними в усіх бібліотеках Львівщини, – громадський активіст
Фото: Катерини Клименко/ZIK
Фото: Катерини Клименко/ZIK

Щороку, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день незрячих, – аби привернути увагу суспільства до сліпих людей та поширити інформацію про їхні права. Одним з ключових заходів на Львівщині став проект «Книга, яку читають незрячі», який допоможе школярам та старшим дітям поринути у читання. У межах проекту для 30 центральних, міських та районних бібліотек області ГО «Фонд реабілітації незрячих» надрукував по 10 найменувань рельєфно-крапкових книг.

Кореспондент IA ZIK пропонує найцікавіші думки з цієї зустрічі.

Голова правління громадської організації «Фонд реабілітації незрячих» Михайло Петрів розказав, що проект «Книга, яку читаю незрячі» зародився через ланцюгову реакцію: напередодні був реалізований подібний проект, однак книги шрифтом Брайля отримували лише бібліотеки Львова. Дізнавшись про таку ініціативу, його громадська організація вирішила розширити цей проект на область. Таким чином ці два проекти з’єдналися. І вийшло так, що Львівська область матиме у всіх районних, центральних та міських бібліотеках куточки для незрячих читачів.

Фото: Катерини Клименко/ZIK
Фото: Катерини Клименко/ZIK

До цього часу для незрячих діяла тільки одна бібліотека Українського товариства сліпих, що на вулиці Січових Стрільців, 5. А також, як зазначив Михайло Петрів, зараз впроваджується активна інклюзивна освіта, і багато незрячих дітей навчається у звичайних школах, тому потреба у таких книжках тільки зростає.

«Наш проект вдався завдяки департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, де ми взяли участь у конкурсі мікропроектів, завдяки чому одержали 50 тисяч гривень. Ми надрукували 10 книжок для дітей різного віку. Кожна з них має по 30 екземплярів шрифтом Брайля. Більше – ми озвучили ці книжка, кожна з них має вшитий диск з аудіоверсією. Начитували книжки волонтери, актори та автори книжок.

Робота над проектом була досить клопітка й тривала з травня по листопад. Проект ми розбили на три етапи: перший – закупляли матеріали, другий – працювали над програмою, яка переводила б з вордівського формату на шрифт, а потім – друкували», – поділився Михайло Петрів.

За словами волонтера, Львівщина стала першою, яка створила куточки для незрячих у бібліотеках по всій області та у місті.

Директор департаменту соціального захисту населення Наталя Кузяк розповіла, що «можливість почитати книги для незрячих стане доступною для всіх діток міста та області, адже тепер не потрібно буде шукати якісь спеціалізовані заклади».

Фото: Катерини Клименко/ZIK
Фото: Катерини Клименко/ZIK

Зазначимо, що до переліку рельєфно-крапкових книг, надрукованих в межах мікропроекту «Книга, яку читають незрячі» входять: Галина Вдовиченко – «Засинай. Прокидайся»; Надійка Гербіш – «Мене звати Мар’ям»; Грицько Григоренко – «Королівна-крихітка і Киць-киць; Оксана Кротюк – «Чап-чалапу, гусоньки»; Оксана Лущевська – «Про кита»; Богдана Матіяш – «Казки Різдва»; Катерина Міхаліцина – «Бабусина господа»; Оксана Була – «Хто росте у парку»; Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько – «Життя і сніг». Мар’яна Савка – «Тихі віршики на зиму».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 22:52 :37