Новини » Суспільство 13 листопада, 2018, 11:45
Журналіст: Важливо, щоб справа Гандзюк не стала «висяком»
ZIK
ZIK

У розслідуванні вбивства Катерини Гандзюк вирішальним є тиск громадськості. Поліція почала опитувати свідків чи шукати реальних виконавців лише після втручання активістів та журналістів.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила журналіст Тетяна Ніколаєнко.

Вона підкреслила: у розслідувані справи Гандзюк тиск громадськості є, фактично, вирішальним. Мовляв, лише після таких дій поліція почала опитувати свідків чи визначати, якою кислотою користувався виконавець замаху.

«Потім був і другий епізод, коли затримали чоловіка, який у той час був на відпочинку. Однак кілька тижнів його називали офіційним обвинувачуваним у цій справі. Лише після того, як журналісти видали матеріали про невинуватість цієї людини, його відпустили і почали шукати справжніх виконавців», – зауважила Ніколаєнко.

Активістів та журналістів часто звинувачують у впливі на слідство та «зливі» інформації. Однак, на думку Ніколаєнко, це далеко не так.

«Очевидно, що ми не підслуховуємо прокуратуру чи СБУ. Ми отримуємо цю інформацію саме від правоохоронців», – зауважила журналіст.

Вона підкреслила: якщо і надалі громадськість знатиме якусь інформацію та розумітиме, що слідство «не хоче помічати якісь з елементів», буде про це говорити.

«Дуже не хотілося б, щоб ця справа перетворилась на якийсь «висяк». Важко знаходити замовників, адже знаємо, що, наприклад, у справі Гонгадзе вони так і не були покарані чи навіть визначені. Хоча здається, що усе суспільство зрозуміло, про кого йдеться», – зауважила Ніколаєнко.

Коментуючи можливу причетність до цього злочину арештованого екс-помічника народного депутата Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, вона зазначила: вважає, що, швидше за все, у справі Гандзюк йдеться саме про місцеві та економічні конфлікти.

«Саме у цьому потрібно шукати причину», – підкреслила Тетяна Ніколаєнко.

Як повідомлялось раніше, вчора голова СБУ Василь Грицак розповів, що правоохоронці затримали іще одну особу, яка може бути причетною до вбивства активістки Катерини Гандзюк. Йшлося про екс-помічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського.

Згодом представники ініціативи «Хто замовив Катю Ганзюк?» заявили, що у їхній офіс приїхала поліція. Активісти пов’язують цю «атаку» саме із затриманням Павловського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 01:25 :21