Новини » Політика 13 листопада, 2018, 17:18
В УПЦ МП озвучили, за якої умови готові зустрітися з Порошенком
Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату. Фото: church.ua
Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату. Фото: church.ua

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату оприлюднив офіційне звернення, в якому пояснив причину зриву запланованої на сьогодні зустрічі із Президентом Петром Порошенком і вказав умову, за якої зустріч можлива у майбутньому.

Про це йдеться у офіційній заяві опублікованій на офіційній сторінці УПЦ МП.

Подаємо заяву у повному обсязі:

За ініціативи Президента України П. О. Порошенка на 13 листопада 2018 року була запланована його зустріч з єпископатом Української православної церкви в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

З благословення блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія на домовлену дату єпископат Української православної церкви зібрався в Києво-Печерській Лаврі. В цей же день було проведене екстрене засідання священного синоду Української православної церкви, який прийняв рішення скликати собор єпископів Української православної церкви.

Обговоривши стан церковно-державних стосунків, публічні заяви очільників держави, які можна розцінювати як такі, що були спрямовані проти Української православної церкви, взявши до уваги настрої та думки церковного народу та духовенства, а також виходячи з того, що церковні питання мають обговорюватися на церковній території, собор єпископів Української православної церкви прийняв рішення зустрітися з Президентом, але не в «Українському домі», а на території Києво-Печерської Лаври. Про це рішення Собору єпископів було одразу повідомлено Президенту. Однак, Президент від зустрічі відмовився.

З огляду на ці обставини, собор єпископів Української православної церкви підтверджує свою готовність до зустрічі з Президентом України, але на церковній території.

Нагадаємо, запланована на сьогодні зустріч Президента Петра Порошенка із єпископами УПЦ МП не відбулася. За власними джерелами ZIK УПЦ (МП) зірвала зустріч з Президентом за вказівкою з Москви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:53 :30