Новини » Політика 13 листопада, 2018, 18:03
В УПЦ КП проаналізували, чому не відбулася зустріч Президента і єпископату УПЦ МП

Не треба забувати, що Росія воює проти України, а тому Глава держави – повинен перебувати під особливою охороною. Отже його пріоритет – визначати місце для проведення зустрічі.

Про це речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) написав у Facebook коментуючи, чому не відбулася запланована зустріч Президента Петра Порошенка та єпископів УПЦ МП.

Подаємо його допис у повному обсязі:

Що відбувається навколо зустрічі Президента з єпископатом МПвУ?

  1. Не треба забувати, що Росія воює проти України, а тому Глава держави – повинен перебувати під особливою охороною. Отже його приоритет – визначати місце для проведення зустрічі.
  2. Дотепер відбулися зустрічі Петра Порошенка з єпископатами УПЦ КП та УАПЦ. Тож зустріч з єпископатом МПвУ – логічне продовження цього ряду.
  3. Проведення зустрічі НЕ НА ТЕРИТОРІЇ ЛАВРИ передбачалося як основна можливість. Однак пов’язаний з депутатом Новінським канцлер МПвУ митр. Антоній Паканич спеціально розсилає запрошення на зустріч У ЛАВРІ, хоча це місце на момент розсилки листа НЕ БУЛО ПОГОДЖЕНЕ – щоби примусити Главу держави слідувати їхнім умовам. Відповідний лист «зливається» у ЗМІ.
  4. В таких умовах питання місця проведення зустрічі стає все більш принциповим.
  5. Бачачи, що Президента не змогли примусити, керівники Митрополії вирішили на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату МПвУ з Петром Порошенком в Українському домі – оголошують проведення Собору єпископів. Зауважу, що його проведення НІЯК НЕ АНОНСУВАЛОСЯ. Виглядає так, що єдина причина раптового скликання Собору – те, що за Статутом участь в ньому для архієреїв є обов’язковою. Тож Собор – просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм можливість самостійно поїхати до Президента.
  6. Демонстративний демарш керівництва МПвУ покликаний продемонструвати всім, що воно, відчуваючи за собою «плече Москви» – відверто зневажає не просто Петра Порошенка, а Президента України і в його особі – державу, Главою якої він є.
  7. Ситуація перебуває в розвитку і чим завершиться демарш – можна буде сказати лише згодом.

 

Нагадаємо, УПЦ МП офіційно розірвала відносини із Вселенським Патріархатом та виступила проти томосу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:57 :55