Новини » Суспільство 13 листопада, 2018, 18:35
Уряд не має стратегії виходу з політики субсидування, – Галина Третьякова
ZIK
ZIK

Політики виходу й стратегії субсидування уряд країни не має. Якщо б він її мав, він би показав її суспільству.

На цьому в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третьякова.

Гостя програми, коментуючи питання щодо процедури надання субсидій, зауважила, що в цьому році на субсидії Україні потрібно близько 80 мільярдів гривень. Також Галина Третьякова звернула увагу на те, що сума, закладена у бюджеті на субсидії на цей рік, є меншою, ніж торік.

«Можна говорити про те, що політики виходу і стратегії субсидування уряд країни не має. Якщо б він її мав, він би показав її суспільству», – наголосила гостя програми.

Галина Третьякова зауважила, що вона вже не один раз говорила про те, якою має бути система субсидування України. За її словами, Україні потрібне введення неоподаткованого мінімуму на кожного члена домогосподарства в розмірі щонайменше мінімальної зарплати, яка сьогодні зафіксована.

«Таким чином ми зможемо позбавитися такого «тягаря», коли 40-60% домогосподарств ми субсидуємо. Окрім того, оподаткування кожного домогосподарства з мінімумом на кожного його члена дозволило б нам без примусу, а добровільно декларуючи, отримати доходи кожного домогосподарства», – розповіла Третьякова.

А зрозумівши доходи домогосподарства, додала експерт, держава змогла б допомагати тільки тим, у кого немає автівок і десятка домівок.

«Таке декларування вимагає декларувати не тільки доходи, але й активи, які є у домогосподарстві. От такого комплексного підходу поки що не видно. Але коли мова йде про декілька міністерств або декілька відомств, у нас одразу «пробуксовує» прийняття рішень і взяття на себе відповідальності. Ми досі користуємося радянськими речами колективної безвідповідальності», – підкреслила Галина Третьякова.

Нагадаємо, Мінсоцполітики оприлюднило нові форми заяв щодо отримання субсидії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 23:43 :15