Новини » Світ 13 листопада, 2018, 23:00
У Німеччині виник скандал через «пожертви» лідеру партії правих популістів

У Німеччині розгортається скандал навколо незаконного партійного фінансування лідера однієї з парламентських фракцій Бундестагу.

Йдеться про керівника фракції правопопулістської Альтернативи для Німеччини Алісь Вайдель, – повідомляє Spiegel.

«Звідки надходили таємничі пожертвування в округ АдН, по якому балотировалась співголова парламентської фракції Аліс Вайдель? ЗМІ звертають увагу на незнайомця з компанії у Цюріху», – йдеться у повідомленні.

Невелика швейцарська фармацевтична компанія PWS Pharmawholesale International AG, яка займається в основному харчовими добавкам, перевела 130 тис. євро кількома траншами «діловому партнерові». Проблема в тому, що у Німеччині політичні партії і політики відповідно до закону не мають права приймати пожертвування з країн, що не є членами ЄС. До того ж, Вайдель не повідомила про отримані гроші.

Другий лідер фракції Александер Гауланд заступився за колегу, назвавши її невинною. Сама вона заперечує будь-яку відповідальність і стверджує, що усі гроші з часом повернули.

Тим часом Зелені і соціал-демократи зажадали дати негайні пояснення з приводу незаконного пожертвування.

Це вже як мінімум третій випадок сумнівних грошових «дотацій» на рахунки АдН. Крім того, кілька місяців тому ЗМІ викрили кілька політиків з цієї партії на отриманні коштів від російського уряду, що, втім, у керівництві партії категорично заперечують.

Ця партія, що утворилася у 2013 році на хвилі євроскептичних настроїв, у 2017 році вперше пройшла до Бундестагу з 12,6% голосів, ставши найбільшою опозиційною силою у німецькому парламенті. Крім того, нині ця партія представлена у ландтагах усіх 16 федеральних земель ФРН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:13 :45