Новини » Події 13 листопада, 2018, 10:37
Син прем’єра Чехії заявив, що через корупційний скандал батько вивіз його до Криму
Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Син прем’єр-міністра Чехії Андрей Бабіш-молодший заявляє, що минулого року його проти волі відправили в окупований Крим та утримували там, щоб «сховати» на тлі гучного розслідування можливих корупційних діянь його батька.

Про це Бабіш-молодший, який зараз живе у Швейцарії, розповів журналістам видання Seznam Zpravy, передає «Європейська правда».

Бабіш-молодший разом з батьком та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі Гнізда лелеки щодо махінацій з коштами ЄС.

У 2008 році родина Бабіша викупила старовинний маєток, який вирішила переобладнати у люксовий конференц-центр «Гніздо лелеки». Суму реконструкції оцінили у 350 млн крон, з яких 50 млн становив грант Євросоюзу на підтримку малого бізнесу.

Прем’єр-міністр Чехії відмежувався від скандалу і заявив, що «Гніздо лелеки» належить його дітям.

35-річний син чеського прем’єра розповів журналістам, що його батько хотів сховати його після гучного скандалу. За його словами, він проти власної волі опинився в окупованому Криму.

Ключову роль у переміщенні Бабіша-молодшого у Крим відіграло подружжя Протопопових, яке працює на прем’єр-міністра Чехії.

Дружина Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала Бабіша-молодшого. Її чоловік, росіянин Петро Протопопов, за словами сина чеського прем’єра, відвіз його до Криму.

«Я боюся цієї людини. Його дружина – психіатр. Вони мали велику довіру і вони нею зловживали… Він сказав мені в Україні: «Я і твій батько зробимо все, щоб тебе закрити», – розповів Бабіш-молодший.

Наразі інших підтверджень перебування Андрея Бабіша-молодшого у Криму, окрім його заяви журналістам, немає.

Противники чеського прем’єра на тлі появи інформації у ЗМІ закликають ініціювати вотум недовіри до чеського уряду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:13 :57