Новини » Суспільство 13 листопада, 2018, 22:20
Професор Гриценко: Мовно-політичний конфлікт з Угорщиною – результат спекуляцій
ZIK
ZIK

Мовно-політичний конфлікт з Угорщиною – це результат спекулятивного підходу до розв’язання важливих питань. І населення меншин використовують як інструмент тиску на чинну владу та зміну політичної ситуації в цілому.

Про це зауважив директор Інституту української мови НАН України, професор Павло Гриценко в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«Ми не маємо права забирати у дітей нацменшин можливість повністю увійти в український соціум і реалізуватися. Адже якщо в нашому суспільстві інтегрувальною є українська мова, то діти повинні мати право повноцінно вивчити українську мову», – вважає Гриценко.

Професор підкреслив, що саме держава винна в тому, що високий відсоток дітей із національних меншин не можуть скласти ЗНО з української мови.

«Держава не має права створювати штучне гетто, що призводить до неможливості самореалізації дітей інших національностей в Україні. А тому держава зобов’язана дати усім дітям рівноправно та конкурентоспроможно жити в суспільстві і не витискати їх в нішу їхньої національної меншини», – наголосив директор Інституту української мови НАН України.

Також проблема в тому, додає експерт, що суто до мовних питань долучилися ще й геополітичні проблеми.

«Населення меншин часто використовують як інструмент тиску на чинну владу та зміну політичної ситуації в цілому. Відтак люди – лише розмінна монета у великих іграх.

А тому мовно-політичний конфлікт з Угорщино – це результат спекулятивного підходу до розв’язання цих питань. Адже це є абсолютна неправда, коли кажуть, що угорська мова настільки складна та ізольована, що представникам нацменшин важко вчити українську мову. Адже за радянського часу вчили і російську, і українську, і угорські мови», – зауважив Павло Гриценко.

Як повідомлялося, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявляє, що Будапешт переніс видачу своїх паспортів жителям Закарпаття із Берегового до сусіднього угорського міста Кішварда на сході Угорщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:10 :08