live
Новини » Політика 242 Читать эту новость на русском

План «А» для Медведчука – пройти в Раду і торгуватися за прем’єра чи спікера, – Березовець

Віктор Медведчук. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Створення автономій із самопроголошених «ЛНР» і «ДНР» – це частина кремлівського сценарію подальшої федералізації України.

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK заявив політолог Тарас Березовець, коментуючи заяву Віктора Медведчука про необхідність надання окупованим районам Донбасу «особливого статусу» у складі України.

«Це, власне, те, що очікувалося. Тому що псевдовибори на Донбасі були призначені для того, аби створити видимість появи легітимної влади у тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей, поставити туди двох людей – Пасічника і Пушиліна, які формально не пов’язані з військовими злочинами. Це був сигнал Кремля – він поспішав це зробити до президентських і парламентських виборів в Україні. Мовляв, якщо в Україні з’явиться «нормальна влада», з якою вони можуть домовлятися, то от, будь ласка, на території Донбасу вже є «легітимні» керівники, з якими можна починати розмову», – зазначив він.

А створення автономій з цих двох самопроголошених «народних республік» – це є частина кремлівського сценарію подальшої федералізації України, вважає експерт. На його думку, планується наділити ці «республіки», по суті, повноваженнями накладення вето на зовнішньополітичний курс України.

«Медведчук – це лише публічна особа цього плану. А головне – це хто буде його реалізовувати. Це мають робити ті люди, з яким Медведчук активно співпрацює. Насамперед, представники «Опозиційного блоку». Нині це платформа, куди ввійшов Бойко і Рабінович. За планом, провідником якого буде Медведчук, має бути їхня перемога на виборах. Його головне завдання – надати ресурсну й медійну підтримку тим людям, кого Кремль воліє бачити на посаді українського президента і в українському парламенті. План «А» для Медведчука – це самому отримати мандант депутата українського парламенту, щоб у подальшому торгуватися за посади – можливо, прем’єр-міністра чи спікера парламенту», – сказав Березовець.

На зауваження про те, що наразі соціологія не свідчить про реальність перемоги на виборах кандидата від «Опозиційного блоку», експерт зазначив: «Так, в «Опозиційного блоку» шанси невеликі, але давайте не забувати, що є ще інші кандидати, які мають реальні шанси і яким дуже симпатизують у Кремлі. Це, в першу чергу, Юлія Тимошенко. Якраз такий кандидат сьогодні максимально влаштував би Росію».

Як повідомлялося, лідер проросійського руху «Український вибір», голова політради партії «За життя», кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив, що окремі райони Донецької і Луганської областей повинні мати автономію у складі України.

Медведчук повністю підтримав російську позицію щодо миротворчої місії ООН, яка, на їхню думку, мала б тільки охороняти місію ОБСЄ з обов’язкової згоди бойовиків. Він заявив, що для того, аби «повернути Донбас в Україну і Україну на Донбас», необхідні «політична воля української влади» і «прямий діалог із Донецьком, із Луганськом і з Москвою».

Як повідомлялося, на окупованих територіях Донецької і Луганської областей 11 листопада відбулися «вибори» ватажків, де перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін і Леонід Пасічник.

Україна засуджує фейкові «виборів» на окупованому Донбасі й ініціює обговорення так званих «виборів» на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, що відбудеться у середу.

Loading...
Loading...
Loading...