Новини » Політика 13 листопада, 2018, 21:20
Нардеп вважає, що у питанні томосу архієреїв УПЦ МП можуть залякувати
ZIK
ZIK

Росія усвідомлює, що томос для України уже на підході. Тому всіх архієреїв зібрали у Києво-Печерській лаврі нібито на якийсь з’їзд і пригрозили звільненням у випадку, якщо вони візьмуть участь у зустрічі з Президентом Порошенком.

Таку думку висловив народний депутат України Вадим Івченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Нагадаю, що наступного тижня вже планували провести Об’єднавчий собор. Припускаю, що саме через це Президент Порошенко мав зустрітися з опонентами, щоб спробувати їх переконати взяти участь у цьому соборі. Адже це цілком нормально, коли позицію держави та суспільства представляє Президент», – зазначив Вадим Івченко.

Утім, на думку депутата, сьогоднішня Московська митрополія – це люди, які безпосередньо служать Росії або отримують від неї відповідні настанови. Саме тому і виникають такі труднощі із тим, щоб домовитися.

«Представники УПЦ МП розуміли, що хоче сказати Президент, вони розуміли, які будуть від нього посили. Також вони усвідомлюють, що томос для України вже на підході. Відтак всіх архієреїв зібрали у Києво-Печерській лаврі нібито на якийсь з’їзд і пригрозили звільненням у випадку, якщо вони візьмуть участь у зустрічі з Президентом», – припустив Івченко.

Політик вважає, що, можливо, це була помилка Адміністрації Президента, оскільки вони точно не поінформували Президента про готовність Московського патріархату до діалогу. Але також можливо, що це був чіткий розрахунок Кремля, як захистити УПЦ МП.

«Надалі ця церква так само буде захищати своє майно, приходи, приміщення храмів, а також закликати вірян стати на їхній бік. Політикам у такій ситуації головне не зробити гірше і ще більше не загострити конфлікт.

Ми маємо переконати всіх, що сьогодні в України є історичний шанс і держава не має його втратити. Ми маємо отримати свою єдину соборну церкву так само, як було в країнах, які вийшли з Радянського Союзу та звільнилися від російського тиску», – наголосив Вадим Івченко.

Нагадаємо, представники УПЦ МП, які мали сьогодні зустрітися з Президентом Петром Порошенком в Українському домі о 14:00, не з’явилися на зустріч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:50 :59