Новини » Львів 557 Читать эту новость на русском

Марина Порошенко прибула до Львова на відкриття Міжнародного оперного фестивалю

Фото: Микола Тис

У вівторок, 13 листопада, до Львова з офіційним візитом прибула дружина Президента України Марина Порошенко.

Як передає кореспондент IA ZIK, вона побувала на відкритті ХVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, який у цьому році проходить за грантової підтримки Українського культурного фонду.

У фойє Оперного театру відкрилася виставка «OPERA ART». В експозиції можна побачити театральні костюми, макети та елементи декорацій із постановок Львівської національної опери як минулого так і сучасності. Зокрема, макети і костюми з балету «Медея» Р. Габічвадзе (1982р.), з хронологічно ближчих до сьогодення часів представлені твори народних художників України Тадея Риндзака, Михайла Риндзака і заслуженої художниці України Оксани Зінченко.

Марина Порошенко оглянула цю експозицію. Окрім того, вона розповіла, що Український культурний фонд виділив на цей фестиваль 1,5 млн грн. За її словами, цей захід є одним із 298 проектів зі всієї України, які цьогоріч пройшли відбір, що проводився незалежними експертами.

«Це безпрецедентна офіційна і прозора система відбору проектів», – наголосила Марина Порошенко.

Також вона повідомила, що наступного року фонд буде вдосконалювати систему відбору і підвищувати вимоги до поданих проектів.

У ці хвилини перша леді відвідує оперу «Мадам Батерфляй» у виконанні Львівської національної опери.

Як повідомлялось, у Львівській національній опері з 13 по 18 листопада відбудеться XVII Міжнародний фестиваль оперного мистецтва ім. Соломії Крушельницької, на якому презентуватимуть світову та українську оперну класику відомі зарубіжні та українські диригенти і виконавці.

Фестиваль ім. Соломії Крушельницької проходить вже 30 років поспіль і є одним з найдавніших оперних фестивалів в Україні. На цьогорічному фестивалі вперше презентуватимуть свої вистави Національна опера України, Одеська Національна Опера, Вроцлавська Опера (Польща).

Географія фестивалю охоплює учасників із Австрії, Молдови, Польщі та Румунії. Також будуть виконані твори сучасних композиторів із Болгарії та Японії.

Loading...
Loading...
Loading...