Новини » Львів 13 листопада, 2018, 15:00
ЛОДА просить Київ врахувати вимоги шахтарів, які голодують
Вугільна шахта. Фото: Микола Тис/ZIK
Вугільна шахта. Фото: Микола Тис/ZIK

Львівська ОДА підтримує позицію шахтарів, які виступають проти реорганізації ДП «Львіввугілля».

Про це 13 листопада у коментарі IA ZIK повідомив перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.

Щодо заборгованості із виплати зарплати, як повідомив Р.Замлинський, за вересень при фонді заробітної плати у майже 140 млн грн було виплачено 88 млн грн. «На сьогодні ще 23 млн грн має надійти (13 млн грн вже отримали). Залишиться близько 28 млн грн за вересень», – додав посадовець.

З його слів, ДП «Львівугілля» відвантажило вугілля на понад 250 млн грн, однак кошти розподіляє Київ.

«Основне занепокоєння шахтарів викликано тим, що прийнято наказ (Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, – ZIK) про реорганізацію ДП в єдину національну вугільну компанію – усі вугільні компанії об’єднуються з центром у Києві. З точки зору управління це не зовсім правильно, тому що об’єднуються і збиткові, і прибуткові. ДП «Львіввугілля» прибуткове, тому не може претендувати на державну підтримку. Коли всі активи зійдуться в один, все буде йти в загальний кошик, звідки буде розподілятися Національною вугільною компанією», – пояснив Р. Замлинський.

З його слів, керівництво ЛОДА на колегії міністерства озвучило, що цього не можна робити, зокрема, не можна включати у нову структуру ДП «Львіввугілля». «ЛОДА не підтримує ідею, щоб ДП «Львіввугілля» увійшло у Національну вугільну компанію. Про це ми неодноразово зверталися усно і письмово. Проте, наразі чинний наказ міністра, в якому вимога вжити заходів з реорганізації», – додав Р.Замлинський.

Як повідомлялося, керівники двох профспілкових організацій ДП «Львіввугілля» розпочали безстрокове голодування. Вимагають: погасити заборгованість гірників із зарплати за вересень та жовтень поточного року та відкликати наказ Міністерства енергетики про реорганізацію ДП Львіввугілля №559 від 07.11.2018 р.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 12:05 :29