Новини » Київ Читать эту новость на русском

Кличко: Ми проводимо комплексну реконструкцію Дарницької ТЕЦ для зменшення шкідливих викидів

Фото: kiev.klichko.org

У столиці в роботу запустили перший новий електрофільтр. Він допоможе знизити рівень шкідливих викидів на Дарницькій ТЕЦ більш, ніж у 30 разів.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив журналістам після огляду електрофільтру, повідомляє прес-служба політика.

Мер зауважив, що цього року в рамках інвестиційної програми ТОВ «Єврореконструкції», яка є власником Дарницької ТЕЦ, розпочато впровадження комплексної реконструкції газоочисного обладнання теплоелектроцентралі. Зокрема, передбачається будівництво п’яти нових електрофільтрів, які значно знизять рівень шкідливих викидів та дозволять відійти від технології складування золи.

«Ми запустили в роботу перший з передбачених нових електрофільтрів. Це тепер дозволяє зменшити викиди шкідливих речовин в повітря у понад 30 разів», – зауважив Кличко.

Проектування, встановлення та налагодження електрофільтру було здійснене за кошти ТЕЦ. Вартість – 96,8 млн грн.

За словами Кличка, ще 4 електрофільтри планують встановити протягом наступних трьох років – до кінця 2021-го.

Також в рамках реконструкції ТЕЦ планується будівництво установок сірко – та азотоочищення і рекультивація золовідвалу – озера «Гарячка».

«Це ключова програма для того, щоб у Києві було чисте повітря. І ми маємо робити все можливе, аби робота Дарницької ТЕЦ відповідала європейським стандартам», – додав він.

За словами міського голови, прогрес у вирішенні екологічної проблеми, що десятиріччями існувала на Лівому березі Києва, став можливим завдяки спільній роботі міської влади, ТОВ «Єврореконструкція», НКРЄКП та місцевих мешканців-активістів. Міська влада очолила координацію процесів, зокрема – затвердження інвестпрограми на державному рівні.

Разом з тим, мер нагадав, що в Києві також втілюють інші масштабні проекти, що дозволять поліпшити екологічну ситуацію. Зокрема, йдеться про реконструкцію Бортницької станції аерації та здійснення ремонтних робіт на сміттєспалювальному заводі «Енергія».

«Реконструкція Бортницької станції аерації – найбільший в Україні міжнародний проект у сфері ЖКГ. Вартість проекту – 1,1 млрд дол. Це кредитні кошти від Японії на пільгових умовах. До кінця поточного року вже буде оголошений тендер на визначення підрядника. Роботи з реконструкції триватимуть 6 років. Після завершення реконструкції будуть вирішені проблеми очистки стоків та неприємного запаху для мешканців Лівого берега», – повідомили у прес-службі мера.

Після повернення сміттєспалювального заводу «Енергія» в управління міста, вже у 2019 році на ньому планують ремонт котлів та заміну фільтрів, що очищують димові гази від пилу. Це дозволить удвічі знизити обсяги шкідливих викидів.

Довідка

Нагадаємо, Дарницька ТЕЦ постачає тепло у Дніпровському та Дарницькому районах для близько 270 тисяч жителів Лівобережжя. Її ввели в експлуатацію понад 60 років тому і тоді вона була розміщена за межами міста. Основним паливом для ТЕЦ є вугілля, при спалюванні якого утворюються золошлакові відходи, що складуються. Сьогодні на станції розпочаті процеси переоснащення.

Як повідомлялось раніше, мер Києва Віталій Кличко взяв участь у дискусії «Зовнішньоекономічний портал Баварія – Україна», яка відбулася в німецькому місті Пассау. Там він розповів, що у столиці створюють найкращі умови для інвестицій в економіку Києва.Loading...