live
Новини » Спорт Читать эту новость на русском

ФК «Карпати» звернувся з відкритим листом до влади стосовно реконструкції стадіону «Україна»

Стадіон «Україна» (за радянських часів – стадіон «Дружба») / fckarpaty.com

Із розумінням того, що легендарний стадіон «Україна» потребує інноваційних втручань, капітальної модернізації та реконструкції, ФК «Карпати» готовий забезпечити реалізацію цього масштабного проекту. Однак, чергові зміни у законодавстві, можливо десь недостатнє розуміння цього законодавства, а можливо десь і небажання діяти, тривалий час не дозволяють клубу втілити задумане у життя.

Зважаючи на це, ФК «Карпати» звертається з відкритим листом до посадових осіб як у Києві, так і у Львові, які на думку керівництва клубу, зможуть надати необхідного поштовху сьогоднішньому непорозумінню.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

№ 538 від 13 листопада 2018 року

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

п. Зубку Г.Г.

01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9

також на e-mail: [email protected]

копія: Голові Львівської ОДА

п. Синютці О.М.

79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18

копія: Львівському міському голові

п. Садовому А.І.

79000, м. Львів, пл. Ринок, 1

Шановний Геннадію Григоровичу!

У місті Львові з 1963 року існує Стадіон «Україна» (за радянських часів – стадіон «Дружба»). З того ж часу цей стадіон є «домашнім» стадіоном Футбольного клубу «Карпати».

Ще у 2006 році ТзОВ «КПФ «Карпати» (надалі – ФК «Карпати» або Клуб) задекларувало намір створити на території Стадіону «Україна» сучасний футбольний стадіон з необхідними елементами різноманітної інфраструктури. Однак, через різні причини, Клубу до сьогодні не вдається знайти дієве порозуміння з Львівською міською владою стосовно цього проекту (детальніше – https://fckarpaty.com/news/809, https://fckarpaty.com/news/9880).

Нарешті, у 2017 році Виконавчий комітет Львівської міської ради, прийнявши*1 відповідне Рішення дозволив ФК «Карпати» розроблення містобудівної документації – детального плану території у районі вул. Липова Алея (до межі парку «Снопківський», далі – ДПТ).

На початку жовтня 2018 року, на виконання вищевказаного Рішення та з метою врахування громадських інтересів (для організації і проведення громадських слухань), ФК «Карпати» було подано до Львівської міської ради (далі – ЛМР) проект ДПТ, виготовлений ліцензованим архітектором, котрим передбачено масштабну реконструкцію Стадіону «Україна» із створенням сучасного, багатофункціонального, комфортного для усіх користувачів комплексу та, одночасно, – комерційно привабливого об’єкту, що має стати не лише окрасою міста Львова, але і одним з найкращих футбольних тренувальних комплексів країни.

Однак, на сьогодні підготовка до проведення громадських слухань з розгляду ДПТ відповідальним управлінням ЛМР («Секретаріат ради») фактично зупинена, сам ДПТ (як і інші детальні плани територій, окрім ДПТ Клубу) повернуто до управління архітектури.

В якості аргументації наводиться те, що чинний Порядок проведення громадських слухань (затверджений Постановою Кабінету Міністрів № 555 від 25.05.2011р., далі – Порядок № 555) не в повній мірі відповідає ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» («Стаття 21. Громадське обговорення щодо врахування громадських інтересів») у новій редакції відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» від 20.03.2018 р. (введена в дію з 12.10.2018 р.)*2, а Кабінет міністрів України відповідних змін до Порядку № 555 – не вніс.

Звичайно, що виконання приписів законодавства, пов’язаних із стратегічною екологічною оцінкою ДПТ є необхідним, однак ФК «Карпати» переконаний, що чинна на сьогодні редакція ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», котра доволі детально регулює відповідні питання та чинний Порядок № 555 (звичайно, в тій частині, що прямо не суперечить нормам вищевказаного закону) дозволяють оголошувати проведення і проводити громадське обговорення проекту ДПТ, а Львівській міській раді як органу місцевого самоврядування в подальшому приймати відповідні рішення щодо нього.

ФК «Карпати» має намір і можливість ефективно вирішувати усі питання, пов’язані як з проходженням формальних процедур, так і в принципі – з реконструкцією Стадіону «Україна». Натомість Клуб очікує на аналогічну – партнерську позицію та відповідні наміри від органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Переконання про те, що можливість якісного вирішення питань з таким необхідним для українського професійного футболу покращенням інфраструктури професійних футбольних клубів (з урахуванням до прикладу досвіду Швейцарії перед чемпіонатом Європи 2008 року, коли найкращі стадіони були створені спільно з комерційними центрами та на умовах державно-приватного партнерства), поділяє також і сьогоднішнє керівництво Об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга».

Виходячи з викладеного, прошу Вас, як Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України забезпечити видання профільним міністерством необхідних роз’яснень для Львівської міської ради як органу місцевого самоврядування*3 (а за потреби – внесення відповідних змін до Порядку № 555), вказати на неприпустимість зволікання з виконанням органом місцевого самоврядування відповідних функцій у сфері містобудівної діяльності, порядок яких визначено Законом та забезпечити у такий спосіб прийняття ним рішень, спрямованих на узгодження містобудівної документації у встановленому порядку.

З повагою,

В.о. Генерального директора ТзОВ «КПФ «КАРПАТИ»

Коротиш Ю.Ф.

*1 – в тому числі – на виконання судових рішень, якими бездіяльність Львівської міської ради у відношенні до ФК «Карпати» було визнано протиправною та зобов’язано Виконавчий комітет Львівської міської ради розглянути питання по суті.

*2 – ключовим нововведенням Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» в контексті містобудівної документації є те, що така документація (в тому числі – детальні плани територій) підлягає стратегічній екологічній оцінці, а розділ «охорона навколишнього природного середовища», що розробляється у складі проектів містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку (підлягає оприлюдненню та громадському обговоренню у складі містобудівної документації).

*3 – Львівська міська рада також звернулась з відповідним запитом щодо порушеного питання (№ 0001-вих-1237 від 12.11.2018 р.) на ім’я директора департаменту містобудування, архітектури та планування територій міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

13 Листопада 2018Loading...
Loading...
Loading...