Новини » Економіка 13 листопада, 2018, 12:49
Експерт: Україна може конкурувати з Росією на європейському ринку газу
ZIK
ZIK

Потрібно п’ять років для того, щоб Україна перетворилася із транзитера на імпортера газу. За цей час країна могла б забезпечити теплом своїх громадян та вийти на європейський ринок.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політичний та економічний експерт Віталій Кузьмін.

«Відносини між Путіним і Меркель дуже специфічні, тому що РФ і Німеччина мають довгі стосунки. Вони зав’язані більш на економіці», – зазначає експерт.

Тому Меркель нічого не залишається, як пообіцяти, що якась частина транзиту залишиться Україні, вважає Віталій Кузьмін.

«Тим паче вона знає, що Німеччина нарощуватиме споживання газу. Вони хочуть диверсифікуватися. Не секрет, що по Європі все більше з’являється LNG-терміналів», – каже економічний експерт.

Ми можемо продавати Європі газ, який видобуватимемо в Україні, переконаний Віталій Кузьмін.

«Нам не потрібно слухати пані Меркель,  а думати, що робити Україні. Я думаю, варто наростити власний видобуток газу. Що це нам дасть? Якщо минулого року Україна споживала 32 мільярди кубів газу, то прогноз на цей рік буде більше 30. Потенційно, країна може добувати до 60. Тобто із держави, що є транзитером, ми можемо перетворитися на конкурентів РФ. Ми можемо мати такі об’єми, що зможемо пропонувати газ Європі», – пояснює експерт.

Для цього потрібно розробити державну програму підтримки інвесторів, які б зайшли на територію України і почали видобувати газ, наголошує Віталій Кузьмін.

«По-перше, необхідно нарощувати видобуток, а по-друге, треба продавати його закордон. Я думаю, що протягом п’яти років це можна реалізувати. За цей час ми би могли повністю забезпечити Україну газом і вийти на ринок», – підкреслює політичний експерт.

Адже із 2020 року, через виплату зовнішніх борів, Україна почне втрачати три мільярди доларів, які мала за транзит російського газу у Європу.

«Нам потрібно цю суму компенсувати. До того ж наступні роки будуть піковими щодо виплати зовнішніх боргів, тому гроші не завадять», – додає економічний експерт.

До слова, нагадаємо, Україна почала відбір природного газу з підземних сховищ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:51 :43