Новини » Економіка 13 листопада, 2018, 19:18
Експерт пояснив, чому вважає бюджет-2019 таким, що відповідає усім вимогам
ZIK
ZIK

Проект державного бюджету на 2019 рік задовольняє вимоги МВФ та інших кредиторів і дозволяє Україні отримувати фінансування, він також задовольняє потреби держави щодо зниження боргового навантаження.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

Експерт висловив сподівання, що до другого читання бюджет-2019 не зміниться, адже зараз він відповідає тим вимогам, які можуть до нього бути.

«Він задовольняє вимоги МВФ та інших кредиторів і дозволяє нам отримувати фінансування, з одного боку. З іншого боку, він задовольняє наші власні потреби щодо зниження боргового навантаження. Прийняття цього бюджету та наступних бюджетів у тому ж дусі дозволить знизити боргове навантаження, ми позбудемося боргів і вийдемо із залежності від кредиторів», – зазначив Павло Кухта й додав, що водночас у бюджеті-2019 передбачене фінансування усіх пріоритетних напрямів – оборони, індексації пенсій, реформи медицини, інфраструктури тощо.

Гість програми наголосив, що за допомогою річного бюджету перетворити життя в економічно найбіднішій країні Європи не вдасться, та акцентував, що для покращення ситуації, насамперед, слід позбутися боргів, які є проблемою №1.

Заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів розповів про «план Б» від уряду: «Це міжнародний обмін інформацією щодо офшорів, який має дозволити ловити «тіньові потоки» олігархічних грошей, які виводять із країни, й оподатковувати їх».

Нагадаємо, голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, що у Верховній Раді попередньо заплановано розгляд у другому читанні проекту державного бюджету на 2019 рік на 22 листопада.

Верховна Рада ухвалила проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні та бюджетні висновки 18 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 04:04 :15