Новини » Суспільство 13 листопада, 2018, 20:05
Архієпископ УПЦ МП вважає, що створення автокефальної церкви несумісне з церковним правом
ZIK
ZIK

Створення автокефальної церкви абсолютно несумісне з церковним правом. Константинопольський патріархат хоче, щоб ми своїми руками легалізували злочинні дії, які 30 років тому вчинив Філарет і його прихильники. Це абсолютно неможливо з канонічної точки зору.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив архієпископ УПЦ МП Климент.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, наскільки відповідає дійсності те, що на сьогоднішньому соборі УПЦ МП відмовилася від створення єдиної помісної автокефальної церкви в Україні, архієпископ сказав, що це відповідає дійсності. За його словами, схеми створення автокефальної церкви абсолютно несумісні з церковним правом.

«Ви ж бачите, наскільки лукаво поступає Константинопольський патріархат. Вони сказали, що нібито зняли церковні заборони й анафему з Філарета, а самі з ним не служать і не мають з ним ніяких контактів. Вони хочуть перекласти з хворої голови на здорову. Щоб ми своїми руками легалізували злочинні в церковному розумінні дії, які 30 років тому вчинив Філарет і його прихильники. Це абсолютно неможливо з канонічної точки зору. Не тому, що мені так не хочеться, а тому, що якби ми долучилися до всіх цих процесів, ми б опинилися в маргінальному канонічному статусі», – відповів Климент (Вечеря).

Також відповідаючи на запитання, чому не відбулася анонсована зустріч Президента України і представників УПЦ МП, архієпископ сказав, що заздалегідь була домовленість про те, що зустріч має відбутися в Києво-Печерській лаврі.

«Потім з’явились уже якісь нові пропозиції, але, звичайно, на них ніхто вже не приставав. І які можуть бути інші можливості для розв’язання церковних питань, ніж у церковному середовищі. Мені складно пояснити, чому Петро Олексійович не захотів приїхати у лавру», – пояснив представник УПЦ МП.

За словами архієпископа Климента, також УПЦ МП не повідомили про порядок денний цієї зустрічі, але було зрозуміло, що це буде пов’язано з останніми подіями в церковному житті. Однак, за його словами, питання томосу й незалежності – це церковне питання, і керівники держави можуть долучитися до священиків і єпископів, допомогти їм, але не брати цю ініціативу на себе.

«Питання церковного життя згідно з церковними канонами і Конституцією України вирішуються церковними адміністраціями. Тому не зрозуміло, як би ці питання вирішувалися світськими людьми в їх кабінетах», – прокоментував архієпископ. 

Нагадаємо, що представники УПЦ МП, які мали зустрітися з Президентом Петром Порошенком в Українському Домі о 14:00, не з’явилися на зустріч.

Крім того, у вівторок, 13 листопада, Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріархату від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України та зняття анафем з українського духовенства, а також відмовився від участі у створенні Єдиної помісної православної церкви в Україні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 17:05 :06