Новини » Політика 13 листопада, 2018, 12:51
Ангела Меркель: Ніхто більше не сміється з того, що дівчина каже, що хоче стати канцлером
Ангела Меркель під час відзначення 100-тої річниці Жіночого виборчого права у Німеччині. Фото: EPA-EFE/HAYOUNG JEON
Ангела Меркель під час відзначення 100-тої річниці Жіночого виборчого права у Німеччині. Фото: EPA-EFE/HAYOUNG JEON

У своїй промові у Берліні Ангела Меркаль заявила, що політика та наука потребують більше жінок.

Під час відзначення 100-тої річниці Жіночого виборчого права у Німеччини, пані Меркель заявила, що ще потрібно пройти довгий шлях, щоб досягти рівності між чоловіками й жінками, зокрема у сфері політики, бізнесу, науки та культури, – інформує видання The Guardian.

«Ціллю повинна бути рівність, рівність всюди», – зазначила вона.

За останні десятиліття було досягнуто значного успіху на шляху до гендерної рівності, повідомила Меркель аудиторії, що складалася переважно з жінок-міністрів, законодавців, мерів. Проте «Перша ластівка літа не приносить», – додала вона.

Пані Меркель, перша жінка-канцлер Німеччини, підкреслила той факт, що кількість жінок-політиків у сьогоднішньому Бундестазі становить всього 30,9%, у порівнянні з 36,5% у попередньому.

«Така сама частка жінок представлена у парламенті Судану, – зазначила Меркель. – Я думаю, що кількість жінок у наших парламентах є основною проблемою нашої демократії».

Якщо говорити про німецький бізнес, то й там залучена невелика кількість жінок. У той час як у виконавчих радах 90% найбільших американських компаній є щонайменше дві жінки, у Німеччині цей показник становить лише 17%.

«Я сподіваюсь, що для чоловіків та жінок цілком природним стане порівну ділити роботу, виховання дітей та обов’язки, й нікого не змушуватимуть виконувати конкретне завдання чи виступати у певній ролі через його стать, – сказала Меркель. – І я маю надію, що нам не доведеться чекати ще 100 років, щоб досягнути цього».

Меркель згадала й про здобутки останніх років, такі як забезпечення кращого догляду за дітьми та декрет. Меркель, яка вивчала фізику, додала, що дівчат слід заохочувати до вибору технологій, орієнтованих на майбутнє.

Що стосується власної ролі, вона, під гучні аплодисменти, зазначила: «Ніхто більше не сміється з того, що дівчина каже, що хоче стати канцлером».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 09:30 :57