Новини » Політика 13 листопада, 2018, 16:47
Андрій Юраш: Держава не ініціатор томосу, але зробила усі необхідні кроки
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Держава не ініціювала отримання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, але вона зробила усі необхідні кроки для сприяння цьому процесу у відповідь на реальний запит суспільства.

Про це повідомив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, кандидат політичних наук, доцент Андрій Юраш, пише Укрінформ.

«Стосовно конкретних кроків, пов’язаних з отриманням томосу, тобто утвердженням канонічної автокефалії, держава не ініціювала, держава не робила якісь первісні речі, але вона не могла, не мала права не зробити ті кроки, які вона мала зробити, усвідомивши реальні суспільні тренди, зрозумівши, яка є домінуюча позиція в суспільстві», – сказав Юраш.

Він також зазначив, що місія державних інститутів, дотичних до цього процесу на всіх рівнях, – це сприяння і намагання допомогти в його реалізації.

Юраш додав, що проблема автокефалії Української церкви ще років 20 тому була «дуже маргінальною і локальною», років десять тому вона лише почала захоплювати вузький прошарок експертів і науковців, а зараз вона вийшла на найширші суспільні кола.

За його словами, ідея отримання томосу про автокефалію раніше не могла бути реалізована, бо не було критичної маси єпископату, не було конкретних об’єднавчих ініціатив, щоб, забувши якісь суто формальні речі, які роз’єднують єпископат різних розділених структур, вони могли перейти до конкретних ідеологічних форм спілкування.

Окрім того, важливим моментом, чому процес отримання томосу про автокефалію відбувається саме зараз, є готовність Константинополя йти на радикальні кроки.

У цьому контексті Юраш відзначив відверті і навіть жертовні дії Константинопольської церкви, які в багатьох моментах перевищують очікування з боку і широкого загалу, і українських церков.

Нагадаємо, у Києві триває синод УПЦ МП, після якого єпископи зустрінуться з Порошенком.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 02:24 :43