Новини » Політика 12 листопада, 2018, 13:21
Зубко: До 2020-го має бути план децентралізації в усіх областях та на окупованих територіях
ZIK
ZIK

Сьогодні Україна, фактично, «зшивається» з майбутніх територіальних громад, які набувають нових повноважень і можливостей. І дуже важливим завданням є те, щоб сірий колір, яким на «карті консолідації» позначені окуповані території Донбасу та Криму, також був показаний у «перспективному плані».

Про це під час свого виступу на засіданні Ради регіонального розвитку, яке транслював телеканал ZIK, заявив віце-прем'єр-міністр України та міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Він запевнив: «консолідація заради розвитку» сьогодні потрібна, щоб показати конкретний результат не тільки в законодавстві, а й конкретно для кожного українця.

«Сьогодні країна очікує конкретно нової якості як менеджменту, можливостей, так і відповідальності. Хотів би ще раз наголосити, що реформа децентралізації є важливою як для держави в цілому, адже ми змінюємо систему менеджменту, так і для кожної родини», – певен чиновник.

За його словами, сьогодні Україна, фактично, «зшивається» з майбутніх територіальних громад, які набувають нових повноважень і можливостей.

«За «перспективним планом», ми маємо вже 77% покриття території України (об'єднаними громадами – ред.). Ми маємо показати, яким чином буде сформована нова база на підставі громад», – каже Геннадій Зубко.

Він підкреслив: дуже важливим завданням є те, щоб сірий колір, яким на «карті консолідації» позначені окуповані території Донбасу та Криму, також був показаний у «перспективному плані».

«Важливо, щоб українці, які сьогодні є заручниками і яких, на жаль, під дулом автоматів змушують іти на «фейкові вибори», чітко бачили своє місце у майбутньому України», – наголосив очільник Мінрегіону.

За його словами, Президент та Прем'єр проголосили чіткий план, аби до кінця наступного року було сформовано «перспективний план» в усіх областях, включно з окупованими територіями.

«Ще раз хотів би наголосити, що саме ця реформа «зшиває» Україну. Саме вона дає можливість маленькій громаді, місту, області побудувати свою стратегію. «Перспектинвий план» в тому числі покаже інвесторам, куди потрібно приходити та яка ключова галузь буде відкритою для залучення інвестицій», – підкреслив віце-прем'єр.

Окрім цього він висловив сподівання, що у період 2019-2020 років всю територію України буде «закрито» об'єднаними територіальними громадами.

«Вісім з половиною мільйонів українців сьогодні вже є в ОТГ. До ідеї об'єднатися з навколишніми селищними радами та збільшити свої можливості в майбутньому приєдналися вже 17 обласних центрів», – зауважив Зубко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:00 :15