Новини » Політика Читать эту новость на русском

Забравши людей, маємо ізолюватися від окупованої території, – Сироїд про альтернативу Мінську

ZIK

Україна має ізолюватися від території, окупованої ворогом, при цьому забравши жителів ОРДЛО, які ідентифікують себе як українців. Для них мають бути створені всі умови, щоб вони могли переїхати.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповіла заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

«Росія активно працює, вона використовує вибори в ОРДЛО для того, щоб робити якісь дії. Хто би говорив про ОРДЛО, якби там нічого не відбувалося? Інша справа, що Україна не має жодної позиції щодо цих територій. Повторення протягом трьох років, що немає альтернативи Мінським домовленостям, не сприймається навіть найбільш лояльними людьми. Три роки був достатній період, щоб сформулювати активну позицію», – зазначила політик.

Відповідаючи на запитання ведучої, як би гостя програми сформулювала альтернативи, пані Сироїд сказала, що лінія розмежування має бути як кордон і бути жорстко контрольованою. При чому для жителів ОРДЛО, які ідентифікують себе як українців, мають бути створені всі умови на контрольованій території, щоб вони могли переїхати.

«Ця альтернатива є досить складана і проста водночас. Я вважаю, що ми маємо ізолюватися від території, окупованої ворогом, при цьому забравши людей. Схожу історію переживала Фінляндія тоді, коли Росія пішла окуповувати Карелію. Тоді фіни, розуміючи, що не можуть відстояти свою землю, забрали всіх людей, давши землю, житло й засоби для існування», – зауважила заступник голови ВРУ.

Також пані Сироїд додала, що таким чином можна припинити війну. За її словами, щоб припинити війну, потрібно зробити її економічно невигідною.

«Якщо хтось був на контрольно-пропускних пунктах, то міг побачити величезні черги людей, які стоять, намагаючись перетнути лінію зіткнення, а тим часом без черги проїжджають мікроавтобуси з табличками ДТЕК. Бізнесу дозволяють заробляти в такий спосіб. Якщо ми зупинимо цей бізнес, зробимо війну невигідною, повірте, вона зупиниться», – переконана Сироїд.

Читайте також: Путін обміняє Донбас на Азовське море, – американський журналіст

Нагадаємо, що на «виборах» у так званих «ДНР» та «ЛНР» перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін і Леонід Пасічник. Центральна виборча комісія України наголошує, що «вибори», проведені 11 листопада 2018 року на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України, є нелегітимними.Loading...