Новини » Регіони 12 листопада, 2018, 17:12
Тернопільська міськрада, попри рішення суду, братиме гроші за дитсадки

Іногородні діти, попри рішення суду, не зможуть потрапити в дитсадки Тернополя без відповідної оплати.

Відповідну інформацію розмістили на сайті Тернопільської міської ради.

У міськраді пояснюють: поки рішення суду щодо скасування наказу міського управління освіти і науки про оплату іногороднім не набрало законної сили.

Також чиновники кажуть, що цей наказ давав іногороднім дітям можливість без реєстрації потрапити у садок в Тернополі за окрему плату.

У зв’язку з його скасуванням, наполягають у міськраді, відновлюється інший наказ управління освіти – «Про становлення плати в закладах дошкільної освіти за перебування дітей, які не зареєстровані у місті Тернополі».

Окрім того, в муніципалітеті заявляють, що суд не скасовував ухвалу сесії міськради від 24 лютого 2017 року «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами (іншими органами місцевого самоврядування) у сфері надання послуг».

За словами чиновників, на підставі цих документів дитсадки для іногородніх дітей і далі будуть платними.

Кошти повинні давати батьки або їх сільська, районна рада, або ОТГ.

Як повідомляла IA ZIK, 7 листопада Тернопільський окружний суд скасував наказ управління освіти і науки міської ради №261.

Згідно з документом, батьки дітей, що не зареєстровані у місті, щомісяця мали додатково сплачувати в дитсадках 1215 грн.

У міській раді нововведення пояснили децентралізацією. Головам громад запропонували укладати з обласним центром міжбюджетні трансферти. Інакше оплата чималої суми покладалася на батьків.

Тернополяни організовували акції протесту й апелювали до того, що право на безкоштовну освіту гарантоване Конституцією.

Врешті одна із матерів, Анна Хасан, звернулася до суду. Жінка представляла інтереси свого 5-річного сина – хлопчика не приймали в садок через відсутність місцевої реєстрації, а платити гроші жінка відмовилася.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:00 :42