Новини » Світ 12 листопада, 2018, 16:09
Російські ветерани просять розслідувати секретні військові місії РФ за кордоном

У Міжнародний кримінальний суд готують подання про розслідування секретних військових місій РФ в Україні, Сирії та країнах Африки за участю найманців з числа цивільних осіб.

Про це повідомив керівник московського козачого товариства Євген Шабаєв, – пише «Новое время».

У Росії найманство є кримінальним злочином, у зв’язку чим Москва заперечує існування приватних військових компаній. На даний момент відомо про існування двох російських ПВК – Вагнера і Патріот. Росія використовує приватних військових спеціалістів у бойових діях в Сирії, Україні, країнах Африки, щоб знизити втрати серед кадрових військових, а також приховати ймовірні військові злочини.

За його словами, більше десятка російських організацій, що представляють військових ветеранів, мають намір наступного тижня звернутися до прокурора МКС Фату Бенсуда, яка розслідує військові злочини, з проханням порушити справу про вербування російських найманців, передає Reuters.

Шабаєв наголосив, що особисто знає десятки осіб, які воюють за кордоном у статусі «приватних фахівців» і без офіційного визнання з боку Росії. Після закордонної місії «добровольці» не отримують від держави ні привілеїв, ні захисту.

«Фактично цивільних осіб вводять в оману і вивозять з країни постійного проживання з метою незаконного використання у військових цілях», – процитував звернення російських ветеранів Шабаєв.

За його словами, кілька російських «добровольців» будуть готові свідчити в МКС, якщо їм буде надано захист.

У Кремлі і Міністерстві оборони РФ поки ніяк не прокоментували інформацію про звернення російських ветеранів-найманців. У прокурора Бенсуда відповіли, що не можуть прокоментувати звернення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:48 :49